Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Eestist pärit mees määrati Venemaa jalgpallikoondise peatreeneriks

Valeri Karpin. FOTO: Sergei Fadeichev/Scanpix

Narvast pärit endine Venemaa koondise jalgpallur Valeri Karpin määrati sama riigi esindusmeeskonna peatreeneriks. Viimati juhendas Karpin Rostovi meeskonda Venemaa meistrivõistlustel.

52-aastane Karpin sõlmis lepingu Venemaa jalgpalliliiduga, mille kestvuseks määrati 31. detsember 2021. Seda on võimalik eduka esinemise korral ka pikendada. Lisaks Venemaa koondise juhendamisele töötab Karpin järgmised kuus kuud ka veel Rostovi peatreenerina.

Karpin võtab üle Stanislav Tšertšesovist vabaks jäänud koha. Tšertšesov asus Venemaa peatreeneriks 2016. aasta augustis, kuid kehva soorituse tõttu tänavusel EMil vabastati ta ametist.

Peatreenerina on Karpin juhendanud nii Moskva Spartakit, Hispaania klubi Mallorcat kui ka Armaviri Torpedot. Spartaki ridades võitis ta Venemaa meistrivõistlustel kaks hõbemedalit.

Mängijana esindas Eestist pärit mees Spartakit ja Hispaania klubisid Real Sociedadi, Valenciat ja Celta Vigot. Viimaste ridades võitis ta ka Intertoto karika. Spartaki ridades krooniti ta kolmel korral Venemaa meistriks ning korra ka NSV Liidu ja Venemaa karikavõitjaks. Venemaa rahvuskoonist jõudis ta esindada 73 kohtumises, kus lõi ka 17 väravat.

Tagasi üles
Back