Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Eesti rallimehed võitsid EM-etapil omas klassis kõik kiiruskatsed

Ken Torn (paremal) ja Timo Taniel Itaalias poodiumil. FOTO: FIA ERC

Möödunud nädalavahetusel sõideti Itaalias Roomas Euroopa autoralli meistrivõistluste (ERC) hooaja kolmas etapp. Rally di Roma Capitale võistluselele startis ligi 100 võistluspaari, kelle hulgas ka Ken Torn ja Timo Taniel. ERC Junior arvestuses osalenud eestlased sõitsid M-Sport Poola meeskonna poolt ettevalmistatud Ford Fiesta Rally3 autoga ning võitsid oma klassi.

Pärast reede õhtul sõidetud avakatset ootas võistlejaid laupäeval ees kuus kiiruskatset. Neist esimesed kolm läbisid Torn ja Taniel neljaveolisel Fiesta Rally3 autol roolivõimuta, vahendas pressiteade.

Eestlaste auto probleem sai lahenduse 38 minutilise hoolduspausi ajal ja sealt edasi töötas auto laitmatult.

Kui laupäeval läbiti Roomaa asfaldil veidi üle 60 katsekilomeetri, siis pühapäeval ootas ees poole pikem võistluspäev. Seitsme kiiruskatsega läbiti 123,19 katsekilomeetrit.

Kuna Torni ja Tanieli edu ERC Junior arvestuses oli enne pühapäevaseid katseid lähemate jälitajate ees 45,8 sekundit, siis viimasel võistluspäeval enam suuri riske ei võetud.

Sellest hoolimata jätkasid eestlased heas tempos ning võitsid sarnaselt reedele ja laupäevale ka kõik pühapäevased kiiruskatsed. Tornile ja Tanielile oma võistlusklassis seega Itaalias 14 kiiruskatsest 14 katsevõitu.

Hooaja teise ERC Junior arvestuse võidu võtnud Torn täitis lisaks klassivõidule ka teise eesmärgi, kui jättis seljataha kõik Rally4 autodel osalenud võistluspaarid. Absoluutarvestuses kuulus eestlastele 32. koht. Lisaks klassivõidule ja katsevõitudele said Torn ja Taniel asfaldil sõita üle 190 katsekilomeetri, mis on arvestades, et hooaja jooksul on ees ootamas veel kolm asfaldiralli, väga väärtuslik.

Hooaja kokkuvõttes teised maksimumpunktid (40) teeninud Torn juhib peale kolme sõidetud rallit ERC Junior arvestuses lähima konkurendi ees 74 punktiga.

«Tänan kõiki oma toetajaid ja pöidlahoidjaid ning muidugi suured tänud M-Sport Poola meeskonnale, kes tegi terve nädalavahetuse jooksul tublit tööd,» võttis ERC Junior sarja liider hooaja kolmanda võistluse kokku.

ERC Junior punktiarvestus peale Itaalia etappi:

  1. Ken Torn 113
  2. Jon Armstrong 39
  3. Oscar Solberg 32

ERC hooaeg jätkub kuu aja pärast, kui 27.-29. augustini sõidetakse Tšehhis järjekorras 50. Barum ralli.

Tagasi üles
Back