Karjääri parima EMi teinud Nõlvak–Tiisaar play-off'i avaringist edasi ei saanud

Toimetas Karl Juhkami
Kusti Nõlvak - Mart Tiisaar rannavolle EMil.
Kusti Nõlvak - Mart Tiisaar rannavolle EMil. Foto: FIVB

Rannavõrkpalli EMil esmakordselt alagrupist edasi saanud Eesti esipaaril Kusti Nõlvakul ja Mart Tiisaarel tuli play-off'i esimeses ringis tunnistada hollandlaste Stefan Boermansi – Yorick de Grooti 2:0 (25:23, 21:14) paremust.

Eestlased jäid avageimis kohe alguses 1:4 tagajaja rolli ning poole geimi pealt näis, et äsja Gstaad Majorsil triumfeerinud hollandlased võtavadki jõuga oma. Ent 12:17 pealt tegid Nõlvak–Tiisaar hea vahespurdi ning manasid tabloole 17:17 viigiseisu.

Seejärel jätkus kõva punkt-punkti heitlus, mille käigus oli hollandlastel kasutada ridamisi geimpalle. Esimesed neli õnnestus meie meestel küll ära kaitsta, kuid viiendaga võtsid nimekamad vastased siiski oma, võites geimi 25:23.

Teises geimis jagus võrdset mängu seisuni 8:8, seejärel rebisid hollandlased eest ära ning noppisid viimaks kindla, 21:14 geimivõidu.

Kohtumise statistika.
Kohtumise statistika. Foto: CEV

Kell 13 alanud mäng on tagasikerides ka järelvaadatav:

Eestlased ise kommenteerisid oma esimese play-off ringi vastasseisu eile järgmiselt: «Tegemist on turniiril viienda asetusega paariga. Hiljuti väga head mängu näidanud ja viimase Gstaad Majorsi võitjad.»

Sõltumata tänasest tulemusest on Nõlvak–Tiisaarel juba EMilt näppude vahele jäänud karjääri parim tulemus, eelmisel kahel katsel polnud nad alagrupist edasi 24 parema sekka pääsenud.