R, 9.12.2022

Juhivahetus HKScanis tõi Tarva korvpallitiimi pea kohale murepilved

Margus  Martin
, reporter-toimetaja
Juhivahetus HKScanis tõi Tarva korvpallitiimi pea kohale murepilved
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kevadel Eesti meistriliigas Raplaga tulise pronksiseeria maha pidanud Rakvere Tarva korvpallimeeskond on äraootaval seisukohal. Muutused peasponsori juhtkonnas võivad avaldada olulist mõju mullu riigi karikafinaalis mänginud klubi edasisele saatusele.
Kevadel Eesti meistriliigas Raplaga tulise pronksiseeria maha pidanud Rakvere Tarva korvpallimeeskond on äraootaval seisukohal. Muutused peasponsori juhtkonnas võivad avaldada olulist mõju mullu riigi karikafinaalis mänginud klubi edasisele saatusele. Foto: Ain Liiva / Virumaa Teataja

Reedel avalikustati uudis, et Rakvere lihakombinaadi omanikfirma HCScani Baltikumi üksuste juht Anne Mere lahkub seniselt ametikohalt. Sõnum põhjustas Eesti-Läti liigas ja Eesti meistrisarjas võistlevas Tarva korvpallitiimis paraja ehmatuse.

Õhku kerkis küsimus: mis saab suuresti tänu lihakombinaadi toele tegutsenud meeskonnast edasi? Hetkel on selgusetu, kas peasponsorina pikki aastaid Lääne-Viru maakonnakeskuse esindust toetanud Rakvere lihakombinaat panustab HKScani Balti üksuse uue juhi Juha Ruohola ametisse määramise järel Tarvasse endises mahus, kärbib summat või loobub sootuks korvpallitiimi sponsoreerimisest.

Tõsiasi on, et peatoetaja osakaal moodustab ligemale 15 000 elanikuga väikelinna spordivõistkonna eelarvest umbkaudu poole. Et klubi tahab algaval hooajal kodustes sarjades konkurentsis püsida, siis arvestatakse ühtekokku ligi 200 000 euro suuruse eelarvega.

Lepe on, aga allkirju paberil mitte

Tarva mänedžer Arnu Lippasaar tunnistas, et hetkel on küsimusi rohkem kui leidub nendele vastuseid. Ta möönis, et kuigi sponsorlepingu sõlmimise ja täpse summa osas lepiti Rakvere lihakombinaadi endise juhiga suusõnaliselt kokku, ootab ametlik paber endiselt peasponsori esindaja allkirja.

«Praeguse seisuga ma ei rutta sündmustest ette, aga kui see asi jääb niimoodi, siis võib juhtuda, et me ei mängi kõrgliigas,» lausus Lippasaar. Ta selgitas, et tänaseks on suurem osa meeskonnast komplekteeritud. Treenerite ja praeguseks avalikkusele välja hõigatud mängijatega löödi käed arvestusega, et Rakvere lihakombinaat jätkab toetamist.

«Kõik sõltub nüüd sellest, kuidas saame kontakti HKScani uue juhiga. Kaks nädalat tagasi, kui Anne Merega kohtusime, ütles ta, et paneksin lepingu teele. Tegin seda, kuid siiani polnud ta seda allkirjastanud,» kõneles Lippasaar. Ta lisas, et sõltumata sellest, kas Mere oleks lepingu allkirjastada või mitte, tulnuks neil sündmuste praeguses valguses uue juhiga ikkagi maha istuda ning asjad läbi arutada.

Rakvere Tarva mänedžer Arnu Lippasaar.
Rakvere Tarva mänedžer Arnu Lippasaar. Foto: Meelis Meilbaum

«Mulle on helistanud linnapea Triin Varek ja nii mõnigi teine toetaja, kellele see muidugi hea uudis ei olnud, aga võimalikke stsenaariume on mitu,» jätkas mänedžer Lippasaar.

Ühe võimaliku arenguna tõi ta välja, et eelarvekärpe puhul tuleks tiimil loobuda mitmest olulisest pallurist, millega võivad kaasneda lisaks konkurentsivõime kadumisele samuti muud probleemid kuni lepingust tuleneva valuraha maksmiseni. «Hooaeg on veel nii noor ja ise loodan, et vast saadakse aru ning ei hakata [klubi initsiatiivil lepingu lõpetamise puhul ette nähtud trahvisummasid] nõudma, kuigi oleme juba allkirjad andnud. Aga kui nii peaks minema, siis on selge, et kindlasti lõpetame mängimise ära,» rääkis Arnu Lippasaar.

Teise variandina pidas ta võimalikuks, et meeskond silmnähtavalt nooreneb, kuid medaliheitlusse ei sekku. «Kui saame jätkata ja teeme seda noorema koosseisuga, siis löögivõimelised me kindlasti ei ole ning jääme ilmselt kuskile tabeli lõpuosasse. Siis tekib omakorda küsimus, kas [peatreener] Martin Müürsepal, kes oleks siis meie ainuke suur nimi, on tahtmist sellisel kombel edasi toimetada. Kindlasti peame rääkima veel ka ülejäänud toetajatega,» tähendas mänedžer.

Selguse saamiseks ja lõplike otsuste langetamiseks on Tarval aega napilt, sest korvpalli võistlushooaeg stardib Eesti karikavõistluste mängudega septembris. «Võimalik on seegi, et [Rakvere lihakombinaadi] uus juht ütleb lihtsalt – lähme edasi. Kes teab, võib-olla paneb hoopis summale 10 000 või 20 000 eurot juurde,» märkis Arnu Lippasaar naljatamisi. Tõsinedes lisas ta: «Fakt on, et nii me hooaega ei alusta, kui vaevu pool eelarvest on koos.»

Linn lubab näidata initsiatiivi

Rakvere linnapea Triin Varek lausus, et uudis HKScani Baltikumi üksuste juhi Anne Mere ameti mahapanekust tuli temalegi paraja üllatusena. «Viimasel, videosilla vahendusel kevadel toimunud kohtumisel, kus olid ka klubi ja linna esindajad, kinnitas ta peasponsori esindajana jätkuvat koostööd,» meenutas Varek. «Ma ei tea, mis põhjusel pole sponsorleping allkirjastatud, aga leppisime Arnu Lippasaarega kokku, et ootame mõne päeva ja oleme valmis uuele juhile nädala alguses kirjaliku pöördumise tegema, paludes temaga kohtumist. Loomulikult on korvpallimeeskonna jaoks oluline teada, kas senine aastatepikkune koostöö toetajaga jätkub.»

Rakvere linnapea Triin Varek.
Rakvere linnapea Triin Varek. Foto: Ain Liiva

Varek avaldas lootust, et vastus on positiivne. Kui mitte, lubas ta tulla teema juurde tõsisemalt tagasi. «Aga ma ei näe võimalust, et linnal oleks praegu sellist ressurssi, millega olemasolevatest eelarvevahenditest samaväärselt toetada, kui seda on teinud peasponsor,» märkis Rakvere meer.

Ta lisas, et ei soovi sündmustest ette rutata, aga kui asi peaks tõepoolest kiiva kiskuma, ollakse valmis rääkima kohalike ettevõtete juhtidega ja uurima nende valmisolekut meeskonda abistada. «Oleme igal juhul valmis võtma initsiatiivi, et alustada suhtlust ja saada selgust, sest korvpallihooaeg algab peagi. Midagi muud me hetkel teha ei saa.»

Rakvere Tarvas hooajal 2021/2022

Möödunud aastal Eesti karikafinaalis mänginud ja riigi meistrivõistlused neljanda kohaga lõpetanud Rakvere Tarvas on sõlminud praeguseks mängijalepingud kaheksa palluriga.

Meeskonda kuuluvad varasemast ajast kohalikule korvpallipublikule tuttavad Sten Saaremäel, Renato Lindmets, Kaido Saks, Tormi Niits ja Arva-Johhannes Lippasaar. Uutest liitujatest on käed löödud Kristen Kasemetsa, Gert Kaldmäe ja serblase Aleksa Nikolićiga.

Tarvast juhendavad peatreener Martin Müürsepp ja treener Vaido Rego.

Märksõnad
Tagasi üles