Rasmus Vatter
, Suvereporter
Bruno Fernandes (esiplaanil) sai kirja kübaratriki.
Bruno Fernandes (esiplaanil) sai kirja kübaratriki. Foto: Adrian Dennis/SCANPIX

Manchester United võitis Premier League esimese vooru kohtumises igipõlist derbirivaali Leeds Unitedit koguni 5:1.

Manchester United läks Bruno Fernandesi väravast kohtumist 30. minutil juhtima ning 1:0 eduseisus mindi ka vaheajale.

Teist poolaga oli aga vaevalt paar minutit mängitud kui Leeds Luke Aylingu karjääri esimese Premier League'i värava toel seisu viigistas. Pikka pidu aga külalistel ei olnud, sest Mason Greenwoodi ja Bruno Fernandese kaks kiiret väravat tegid seisuks 3:1.

60. minutil vormistas portugallane juba oma kübaratriki ning kaheksa minutit hiljem suunas Fred võrku Paul Pogba täpse tsenderduse, tehes lõppseisuks 5:1. Kusjuures prantslasest keskväljamaestro andis Leedsi vastu koguni neli resultatiivset söötu, mis tähistab ühtlasi Premier League rekordi kordamist. Varasemalt on samaga hakkama saanud: Dennis Bergkamp, Cesc Fabregas, Emmanuel Adabayor, Santi Cazorla, Harry Kane ja Jose Antonio Reyes.

Manchester United kohtub järgmises voorus võõrsil Southamptoniga ning Leedsile sõidab külla Everton.