Kimi Räikköneni F1 karjääri jätkumise kohta anti paljulubav vihje

Postimees Sport
Copy
Mick Schumacher (vasakul) ja Kimi Räikkönen.
Mick Schumacher (vasakul) ja Kimi Räikkönen. Foto: Antonin Vincent/Dppi/LPS via ZUMA Press/Scanpix

Oktoobris 42. sünnipäeva tähistav Soome vormelisõitja Kimi Räikkönen on vormel 1 sarjas jätkuvalt kuum kaup. Kuigi tema laual pole palju variante, siis praegune meeskond Alfa Romeo andis paljulubava vihje, et on jätkuvalt Jäämehe teenetest huvitatud.

Endine maailmameister sõidab praegu Alfa Romeo meeskonnas kolmandat hooaega ning meeskonnapealik Fred Vasseur andis intervjuus Speedweekile mõista, et Räikkönen pole veel F1 sarjale selga pööramas.

«Kui ma vaatan Kimi tööd ja kuulan tema vestlusi, siis ma näen, milline kirg põleb temas võistlemise vastu. See on puhas kirg,» imetles Vasseur.

2022. aastal toimuvad F1s suured reeglimuudatused ning ilmselt ei plaani Alfa Romeo tähtsa hooaja eel välja vahetada mõlemat sõitjat. Just see fakt tõstabki Räikköneni aktsiaid.

Soomlase praegune tiimikaaslane Antonio Giovinazzi on samuti kuulunud meeskonda kolm aastat, kuid tema koht näib olevat suuremas ohus. Räikköneni meeskonnakaaslaseks võib saada kaasmaalane Valtteri Bottas või hoopis sakslane Nico Hülkenberg, kes otsib jätkuvalt töökohta.

Väidetavalt pole Ferraril 2022. aastal enam sõnaõigust otsustada, kes on üks Alfa Romeo sõitjaid. Praegu on nende eelistatud piloot just Giovinazzi. «Ma loodan, et ta saab Alfa Romeos jätkata. Kuid mis iganes juhtub, ta on meie kolmas sõitja. Kui Charles Leclerci või Carlos Sainziga midagi juhtub, siis hüppab tema autosse,» selgitas Ferrari tiimijuht Mattia Binotto Giovinazzi olukorda.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles