Mercedese vormelitiim tegi tuleviku osas üllatava otsuse

Postimees Sport
Copy
Mercedese F1 tiimipealik Toto Wolff.
Mercedese F1 tiimipealik Toto Wolff. Foto: Hoch Zwei/ZUMA Wire/Scanpix

Mercedes-Benz on teinud otsuse, et lahkub elektrivormelite võistlussarjast vormel E. Tegemist on huvitava sammuga, sest sarnaselt teistele autotootjatele on ka Saksamaa firma rõhumas roheenergiale ehk elektrimootoritega sõiduvahenditele.

Mercedes pole otsust veel ametlikult kinnitanud, kuid tunnustatud väljaanne Autosport tugineb oma allikatele ja väidab, et sellekohase pressiteate avaldamine on lähipäevade küsimus.

Vormelitiimi üks juhtfiguure ja Mercedese F1 meeskonna juht Toto Wolff kinnitas, et otsus on tehtud. «Me ei osale selles sarjas lihtsalt sellepärast, et meile meeldib võidusõit. Sellel sarjal on meie jaoks oluline tugi marketingi ja kommunikatsiooni osas,» ütles Wolff napis kommentaaris Autosportile.

Mercedese otsus tuli teatavaks vahetult pärast seda, kui nad olid allkirjastanud lepingu, et alustavad 3. generatsiooni vormel E autode tootmist, mis peaksid ilmavalgust nägema 2022-23 aasta hooajal. Nüüdse teate valguses tundub, et sellest sammust taganetakse.

Lõppenud nädalavahetusel võitis vormel E hooaja hollandlane Nyck de Vries, kes kuulus Mercedese meeskonda.

Varasemalt on vormel E sarjast lahkumist kinnitanud Audi ja BMW. Mitmete tootjate lahkumise järel võib juhtuda, et sarjas jätkavad vaid erameeskonnad.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles