Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Simple Session hülgas uhked viled ja tuled ning naaseb tänavajuurte juurde
Tänavune park on taas disainitud legendaarse Nate Wesseli poolt, kuid seda täielikult kaugtööna

Simple Sessioni tänavune park on tehtud ainult tänavasõitjatele. FOTO: Kris Süld/Simple Session

Sel nädalavahetusel aset leidev ekstreemspordi festival Simple Session toimub tänavu teistmoodi kui varem: talve asemel suvel ning Saku suurhalli lubatava 5000 pealtvaataja asemel Põhjala kultuuritehases, kus vaid 400 istmekohaga tribüün. Need vangerdused ei tähenda siiski, et ürituse peakorraldajate tuhin oleks kuidagimoodi vaibumas, lihtsalt tänavu proovitaksegi teistsugust lähenemist.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Ei saa eitada, et see on koroonast mingil määral sõltuv,» lausub 2000. aastast koos venna Marioga üritust vedanud Risto Kalmre ilmselge avaküsimuse peale. Kuid see on ainult üks tahk. Mullu veebruaris tähistas festival nimelt suurejooneliselt oma 20 aasta juubelit, pärast seda seisti omamoodi teeristil: kuidas edasi?

«Mõtlesime, kuidas saaks teha asju teisiti? Olime teinud kunagi suviseid üritusi Riias ja Helsingis ning siis saigi seda ideed laiendatud. Alguses tahtsime Põhjala juurde teha terve suure kvartali, kuid lõpuks jõudsime praeguse lahenduseni,» selgitab Kalmre ürituse tagasi nooruslike tänavajuurte juurde toomist.

Tagasi üles
Back