Pippi Lotta Enok võitis juunioride MMil hõbeda

Pippi Lotta Enok juunioride MMil
Pippi Lotta Enok juunioride MMil Foto: CHINE NOUVELLE/SIPA/Scanpix

Keenias Nairobis peetaval juunioride kergejõustiku MMil võitis 5746 punktiga hõbemedali seitsmevõistleja Pippi Lotta Enok.

Enok sai 800 m jooksus ajaga 2.22,27 viienda koha, kuid sellest piisas üldarvestuse teiseks kohaks. Kusjuures 5746 punkti tähistab Enoki isiklikku rekordit.

Esimese koha sai soomlanna Saga Vanninen, kellel kogunes lõpuks 5997 punkti. Kolmandaks tuli ungarlanna Szabina Szucs 5674 silmaga.

Odavise:

Kuuendal alal odaviskes sai Enok teise koha tulemusega 44.12. Ta jõudis hõbemedalile väga lähedale, sest edu järgnevate ees on üle 100 punkti. Eilse päeva teisena lõpetanud austerlanna Sophie Kreiner on täna mõlemal alal Enokile tublisti kaotanud. Odaviskes sai ta 37.96ga kuuenda koha.

Ala võitis soomlannast liider Saga Vanninen isiklikku rekordit tähistava 49.22ga. Enoki järel oli kolmas ka kokkuvõttes sama kohta hoidev ungarlanna Szabina Szucs 43.05ga.

Punktid kokkuvõttes: 1. Vanninen 5326, 2. Enok 4953, 3. Szucs 4843, 4. Kreiner 4817, 5. Klara Košcak (Horvaatia) 4703.

Vanninenil on esikoht sisuliselt käes, Enok on väga lähedal hõbedale. Viimane ala, 800 m jooks algab alles kell 16.05.

Kaugushüpe:

Enok hüppas kaugust 5.98 ning sel alal olid temast paremad ainult kaks konkurenti. Horvaaditar Klara Košcak kandus 6.13, ungarlanna Szabina Szucs 6.04 kaugusele.

Oluline on aga asjaolu, et Enoki ees teist kohta hoidnud austerlanna Sophie Kreiner hüppas vaid 5.68, püstitades sellega küll isikliku rekordi. Enok kogus konkurendist kaugushüppega 90 punkti rohkem ja möödus temast üldarvestuses.

Suveräänse liidrina jätkab soomlanna Saga Vanninen, kes saavutas kaugushüppes sarnaselt Enokiga 5.98. Temal on koos 4481 punkti, Enokil 4206 ja Kreineril 4189. Neljas on Szucs 4117 punktiga.

Kuues ala odavise algab kell 10.39.

Esimene päev:

110 meetri tõkkejooksus sai Ennok ajaga 14,28 kokkuvõttes kolmanda koha. Ühtlasi tähistas see tema isiklikku rekordit. Alavõidu võttis Soome supertalent Saga Vanninen ajaga 13,60.

Kõrgushüppes püstitas eestlanna samuti isikliku rekordi, saades kirja tulemuse 1.75. Alavõidu võttis taas Vanninen, kes ületas kõrguse 1.78.

Kuulitõukes sai Enok kirja 10.81. Järjekordse alavõidu noppis Tallinnas juunioride Euroopa meistriks tulnud Vanninen, kes tõukas 13.30.

200 m jooksus tegi eestlanna taaskord tubli rekordiparanduse, kui läbis distantsi ajaga 24,59 ning haaras ühtlasi alavõidu.

Üldarvestuses hoiab Enok avapäeva järel 3363 punktiga kolmandat kohta. Esimesel kohal on Vanninen (3638), austerlanna Sophie Kreiner jääb temast maha juba enam kui 200 punktiga (3436). Kokku võtab seitsmevõistlusest osa kaheksa sportlast.

Seitsmevõistlus jätkub homme kell 9.12 kaugushüppega.

Seitsmevõistluse üldseis avapäeva järel.
Seitsmevõistluse üldseis avapäeva järel. Foto: worldathletics.org