R, 31.03.2023

Eesti koondist tabas Tour de l’Aveniril toidumürgitus

Postimees Sport
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Rait Ärm.
Rait Ärm. Foto: Tairo Lutter

Prantsusmaal toimuval velotuuril Tour de l’Avenir jätkavad Eesti kuni 23-aastaste maanteeratturite koondise ridades võistlemist vaid Joonas Kurits ja Henri Treimuth. Teised katkestasid või ei läinud starti päev varem saadud toidumürgituse tõttu.

Viiendal, 150,7-kilomeetrisel etapil võidutses hollandlane Marijn van den Berg ajaga 3:58.14, edestades grupifinišis kaasmaalast Mick van Dijke’i ja itaallast Luca Colnaghi. Kurits sai võitjaga sama aja ja lõpetas 40. positsioonil. Kõhuvaluga võidelnud Treimuth ületas finišijoone grupis, mis kaotas võitjale kaheksa minutiga ja sai 141. koha.

Rait Ärm küll alustas võidusõitu, kuid katkestas. Artjom Mirzojev ja Andre Roos üldse ei startinudki.

Nimelt pakuti Eesti kuni 23-aastaste maanteeratturite koondisele päev varem hotellis õhtusööki, mis pani sportlastel kõhud valutama ja ajas oksendama. Lisaks olid sunnitud võistluse toidumürgituse tõttu pooleli jätma prantslased, jaapanlased, slovakk, belglane ja kanadalane.

Kokkuvõttes suuri muutuseid ei toimunud. Liidrina jätkab Van Dijke, kellele järgnevad kaasmaalased Van den Berg (+0.07) ja Casper van Uden (+0.10). Kurits on 109. (+16.38) ja Treimuth 130. kohal (+26.09).

Neljapäeval sõidetakse 137,5-kilomeetrine kuues etapp (Champagnole – Septmoncel).

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles