Eesti jalgpallurite koduklubid olid Meistrite liiga kvalifikatsioonis edukad

Toimetas Ville Arike
Åland United sai rõõmustada nelja värava üle.
Åland United sai rõõmustada nelja värava üle. Foto: alandunited.ax

Kui meesjalgpallurite Meistrite liiga turniir on jõudnud play-offini ja eestlasi enam konkurentsis pole, siis naiste sama sari sai neil päevil alguse ja mitu Eesti koondislast jätkab konkurentsis.

Eesti meister FC Flora kaotas Šiauliais peetaval turniiril Leedu klubile Gintra 0:2 ja mängib kvalifikatsiooni alagrupi kolmandale kohale. Gintra kohtub laupäeval esikohamatšis Islandi klubiga Breidablik. Kokku mängitakse üheteistkümnes alagrupis ning neist kahes on mängus eestlannad.

5. grupis korraldab Soome meister Åland United turniiri kodus ning avamängus alistati Cluj' Olimpia (Rumeenia) 4:0. Kaptenist kaitsja Pille Raadik sai kirja täismängu, ründaja Signy Aarna tuli platsile 76. minutil. Ülehomses finaalis on vastaseks Genfi Servette, kes oli Põhja-Iiri meistrist Glentoranist üle 1:0.

11. grupis alistas Budapesti Ferencvaros Poola klubi Sosnowieci Czarni 2:1, keskkaitse tugitala Inna Zlidnis mängis kõik 90 minutit. Alagrupi finaalis kohtutakse Albaania meistri Vllazniaga.