Paskotši tegi Tottenhami eest eurosarjas debüüdi

Christopher Krutto
Maksim Paskotši (paremal) Eesti koondise särgis.
Maksim Paskotši (paremal) Eesti koondise särgis. Foto: DZIANIS KASTSIUCHENKA/Scanpix

Kui eile oli Eesti jalgpallile ilus päev, sest Tallinna FC Flora alistas koduväljakul 4:2 valitseva Iirimaa meistri Shamrock Roversi, siis see muutus veelgi kaunimaks, kui esmakordselt pääses ametlikus kohtumises Tottenhami eest väljakule 18-aastane Maksim Paskotši.

Tottenham kohtus eile Euroopa Konverentsiliiga raames võõrsil Portugali mulluse hooaja viienda meeskonna Pacos de Ferreira vastu. Kuigi mäng ei kulgenud Tottenhami jaoks nii nagu planeeritud, sest esimese poolaja esimesel üleminutil lõi kohtumise ainsa värava Portugali meeskonna vasak ääreründaja Lucas Silva, siis eestlaste jaoks on seis teine.

Nimelt otsustas Tottenhami peatreener Nuno Espirito Santo 87. minutil vahetada välja inglasest keskkaitsja Cameron Carter-Vickersi ja tõi tema asemel mängu Paskotši. Kuigi hooajaeelsetes sõpruskohtumistes sai 18-aastane eestlane korduvalt platsile, siis ametlikes mängudes olid need tema jaoks Inglismaa tippklubis esimesed minutid.

Paari kordusmäng peetakse tuleval neljapäeval kell 21.45.