Rasmus Mägi võitis Pärnus toimunud võistluse, Keiso Pedriks näitas suurepärast aega

Rasmus Mägi.
Rasmus Mägi. Foto: Tairo Lutter

Pärnu Rannastaadionil toimunud kergejõustikuõhtul osalesid Eesti paremad ja tugevad naaberriikide sportlased. Võistluse naelaks oli 300 m jooks, Eesti meistrid selgusid 10 000 m jooksus.

Õhtu üheks tõmbenumbriks oli meeste 300 m jooks, kus starti asus ka Tokyo olümpiamängudel 400 m tõkkejooksu finaalis osalenud Rasmus Mägi.

Mägi võitis Pärnus kavas olnud võistluse isikliku rekordiga 32,89, kuid Marek Niidu nimel olevat Eesti rekordit 32,24 ta ei ületanud. Teiseks tuli Karl Robert Saluri (33,95), kolmas oli Sten Ander Sepp (34,17).

Meeste 100 m sprindi võitis napilt isiklikust rekordist aeglasemalt jooksnud Karl Erik Nazarov ajaga 10,42. Saluri tuli teiseks 10,71-ga.

110 m tõkkejooksus näitas suurepärast hoogu Keiso Pedriks, kes võitis ajaga 13,62. Sellega kordas ta Tarmo Jallai nimel olevat Eesti rekordit, kuid lubadust suurema taganttuule tõttu see rekordiraamatusse ei lähe.

Eesti meistrid selgitati 10 000 jooksus. Meeste võistluse parim oli Kaur Kivistik (29.38,91), tema kannul tulid üle lõpujoone Leonid Latsepov (29.42,22) ja Karel Hussar (29.45,57). Naiste arvestuses võitis Jekaterina Patjuk (34.11,39), järgnesid Pille Hinn (36.16,94) ja Kaisa Kukk (36.50,66).