Mercedes loodab Hamiltoni meeskonnakaaslase teatada septembris, valikus kaks pilooti

Karl-Joosep Küngas
Copy
Viimased viis aastat on Lewis Hamiltoni meeskonnakaaslaseks olnud Valtteri Bottas.
Viimased viis aastat on Lewis Hamiltoni meeskonnakaaslaseks olnud Valtteri Bottas. Foto: Eddie Keogh/SCANPIX

Tänavune vormel 1 hooaeg on täpselt poole peal ning tavaliselt teevad meeskonnad just suvepuhkusel plaane järgmiseks hooajaks. Enim räägitakse Mercedesest, kellel on Lewis Hamiltoni kõrvale valikus mitu sõitjat.

Mercedese pealik Toto Wolff selgitas nüüd avalikult, et võitlus Hamiltoni kõrvale käib kahel mehel. Nendeks on viimased viis hooaega Mercedeses sõitnud Valtteri Bottas ja möödunud hooajal korra Hamiltoni asendanud George Russell.

Kui Soome vormeliäss pole tänavu midagi erilist suutnud näidata, siis Russell tõestab kesise Williamsiga, et suudab punktide eest võidelda küll. Wolff sõnas, et liiga palju enam pole aega mõelda ja otsus tehakse järgmine kuu.

«Peame valiku langetama Valtteri stabiilsuse ja George talendi vahel. Ma soovin, et kõik oleks selge septembris, sest nõnda saaksid mõlemad mehed end järgmiseks hooajaks ettevalmistada,» sõnas Wolff intervjuus väljaandele Bild.

Bottas jäi ise väga rahulikuks, kui Ilta-Sanomat talle küsimusi esitas. «Minu jaoks on kõik endine. Eks vaikselt hakkavad asjad selgemaks muutuma. Olen väga rahul sellega, kuhu me hetkel liigume, kuid rohkem ei saa ma midagi öelda,» selgitas Bottas.

31-aastane Bottas hoiab hetkel 108 punktiga MM-sarjas neljandat kohta. Russell seevastu on Williamsiga teeninud tänavu neli silma. F1 hooaja 12. etapp sõidetakse juba järgmisel nädalavahetusel Belgias Spas.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles