Eesti koondis naaseb EMilt pronksmedaliga

M16 klassi pronksimeeskond vasakult Chris Marcus Krahv, Renno Merenäkk, Ossi Priks. Foto: Kenny Kivikas

Leedus pealinnas Vilniuses lõppesid täna 29 riigi koondiste osalusel toimunud noorte Euroopa meistrivõistlused orienteerumises.

Võisteldi neljas võistlusklassis – kuni 16-aastased ja kuni 18-aastased neiud ja noormehed. Kavas oli kolm võistlusala – tavarada, sprint ja teatejooksud. Eesti koondise noored tegi ühe läbi aegade edukamaid sooritusi, jõudes kõigil kolmel võistluspäeval vähemalt ühe esindajaga autasustamisele.

Edukaimaks osutus teatejooksude päev, kui Eesti kuni 16-aastaste noormeeste koondis koosseisus Chris Marcus Krahv, Ossi Priks, Renno Merenäkk võitis Taani ja Tšehhi järel pronksmedalid. Kuni 18-aastaste noormeeste seas jäi Eesti koondis koosseisus Mihkel Mahla, Jürgen Joonas, Olle Ilmar Jaama Norra , Tšehhi ja Leedu järel 28 sekundiga esimesena medalita, olles sekundilise eduga Venemaa ees neljas.

Tavararajal lõpetas viienda kohaga võistluse Harriet Koppel kuni 16-aastaste neidude seas, sprindis sai samaga hakkama Jürgen Joonas kuni 18-aastaste noormeeste klassis. Esikümnesse jõudsid tavarajal veel Brigitte Panker (7. koht klassis N18) ja Ossi Priks (10. koht klassis M16).