JÄRELVAADATAV JA BLOGI ⟩ Šokk! Eesti kaotas koduse EMi avamängus Lätile (6)

Eesti võrkpallikoondis alustas ajaloolist kodust EMi külma dušiga. Avamängus jäädi Avo Keele juhendatavale Lätile alla 1:3 (25:23, 25:22, 16:25, 25:21). Kohtumise käigu leiab allolevast blogist. Lisaks on matš järelvaadatav.

Mängu käik:

Eesti algkoosseis: Robert Viiber, Oliver Venno, Kristo Kollo, Albert Hurt, Timo Tammemaa, Ardo Kreek, libero Silver Maar.

Mängu algus oli Eesti poolelt ärev ning lätlased pääsesid 9:4 ette, serv ei töötanud geimi alguses nii nagu vaja. Viigini jõuti seisul 13:13, edasi mindi punkt-punktis. Esimesena jõudis geimpallini Läti – seisul 24:22, rünnates blokist auti. Ent selle luhtas Venno. Järgmise geimpalli lätlased aga realiseerisid ja võitsid seega avageimi 25:23. Venno oli 6 punktiga Eesti resultatiivseim.

Teise geimi tasavägise alguse järel pääsesid Avo Keele hoolealused viiepunktilisse eduseisu 10:5. Karli Allik vahetas geimi alguses välja Hurda, Renet Vanker sekkus Viiberi asemel ning Kollo luhtunud rünnaku järel vahetati väljakule Robert Täht! Romans Saussi ässa järel juhtis Läti juba 13:5. Tähe rünnak vähendas geimi keskel kaotusseisu veidi – 10:16-le ning sellele järgnes Kreegi äss – 11:16. Karli Alliku emotsionaalse bloki järel jõuti veel 22:24 seisuni, ent geimi võitsid siiski lätlased, tulemuseks 25:22. Eesti oli seega 0:2 kaotusseisus.

Sama koosseis alustas Eesti poolelt kolmandat vaatust. Lätlased pääsesid 8:6 ette, ent kodumeeskond suutis Alliku rünnakust viigistada 8:8, ent vigastas seejärel põlve ja oli sunnitud mängu pooleli jätma ja viidi saalist kanderaamil välja. Tema asemel sekkus Märt Tammearu. Eesti suutis keerulises olukorras õigeid lahendusi leida ja Kreegi võimas pommlöök viis Eesti juhtima 12:8. Eduseis püsis, suurepäraselt mängu sekkunud Tammearu võimas rünnak andis Eestile 21:14 edumaa ja meie võimsa bloki järel olime juba 21:14 peal. Geim Eestile 25:16 ja üldseis seega 2:1 Lätile.

Neljas geim algas tasavägiselt, ent lätlased pääsesid 7:3 juhtima. Venno ja Täht tõid oma meeskonna kahe punkti kaugusele – 7:5, ent Läti kasvatas õige pea edu 12:6-le. Kollo vahetas Tähe välja. Kreegi temporünnak tegi seisuks 14:8 ja Venno punkti järel olid tablool numbrid 16:9, ent kaotusseis ei tahtnud kuidagi kaduda. Tammearu rünnaku järel jõudis Eesti veel kolme punkti kaugusele (23:20), ent enamaks jaksu polnud. Geim siiski Lätile, tulemuseks 25:21 ning kogu kohtumine Lätile 3:1.

***

Eesti jaoks on see kuues EM ning debüüt tehti 2009. aastal. Sellest ajast on Maarjamaa ridades tänavusel tšempionaadil kaasa löömas vaid üks mees – temporündaja Ardo Kreek.

Läti jaoks on see teine EM-finaalturniir. Esimest korda mängisid nad Vana Maailma paremate seas 1995. aastal.

Meeskonnaga, keda juhib meie mees Avo Keel, on Eesti mänginud viimastel aastatel mitu korda. Eesti favoriidistaatust kinnitab see, et oleme lätlasi võitnud viimases 11 mängus.

Sel aastal võitsime lätlasi kahel korral Euroopa Kuldliiga alagrupiturniiril. Läti viimane võit Eesti üle pärineb aastast 2013.