Vihmapaus Kontaveiti ei seganud: Eesti esireket pääses Clevelandis veerandfinaali

Anett Kontaveit.
Anett Kontaveit. Foto: Rob Prange/SCAPIX

Eesti tennise esireket Anett Kontaveit (WTA 30.) jätkas heitlust Clevelandi WTA-turniiril. Teises ringis läks eestlanna vastamisi Prantsusmaa teise numbri Caroline Garciaga (WTA 61.). Kuigi mäng viibis enam kui kaks tundi, siis Kontaveit näitas kindlat minekut ning võttis 6:3, 6:3 võidu.

Kontaveit pööras 34 minutit kestnud avaseti enda kasuks seisult 3:3, mil eestlanna murdis kahel korral Garcia pallingu. Seejuures kasutas Kontaveit avasetis kolmest murdepallist edukalt ära koguni kaks. Eesti esireketi kasuks rääkis edukas tegutsemine esimeselt servilt. Kontaveit realiseeris 10 esimesest servist punktiks koguni 9, vastase samad näitajad olid 18st 12.

Teises setis vajas Kontaveit ainult üht servimurret. See tuli eduseisult 3:2 ning seejärel matšivõitjas enam kahtlust ei tekkinud. Kontaveit suutis jällegi väga head kindlust näidata just servil, sest oma pallingul võitis ta teises setis 23st punktist koguni 20. Kokku kestis matš tund ja üheksa minutit.

Veerandfinaalis läheb Kontaveit vastamisi tšehhitari Katarina Siniakovaga, kes oli mängleva kergusega üle jaapanlannast Nagi Hanatanist. Siniakova võidunumbriteks olid kuivad 6:0, 6:0.

Kontaveit teenis Clevelandi WTA 250 turniiriks teise asetuse ning suutis avaringis ka viimaks kaotustejada lõpetada. Enne üleeilset tuli eestlannal tunnistada viies järjestikuses kohtumises vastaste paremust, kuid õnnetu seeria lõppes Lauren Davise (WTA 97.) vastu. Kontaveiti võidunumbrid avaringis olid 1:6, 6:0, 6:0.

Kunagine maailma neljas reket Garcia on enda vormi tasapisi uuesti leidmas. Clevelandis suutis ta avaringis seljatada kvalifikatsioonist põhitabelisse pääsenud Catherine Harrisoni (WTA 340.) 6:1, 6:2.

Varem on Kontaveit ja Garcia kohtunud omavahel neljal korral. Seni on mõlemad saanud kahel korral võidurõõmu maitsta. Viimati mindi vastamisi möödunud aasta Prantsusmaa lahtistel meistrivõistlustel, kus numbritega 6:4, 3:6, 6:4 kuulus võit prantslannale.