Eesti võrkpallikoondis alistas kindlalt Hispaania

Eesti meeste võrkpallikoondis.
Eesti meeste võrkpallikoondis. Foto: Tairo Lutter

Koduseks EM-finaalturniiriks valmistuv Eesti rahvusmeeskond pidas täna esimese kontrollkohtumise samuti EMiks valmistuva Hispaania vastu. Mäng lõppes Eesti meeskonna 3:0 (25:20, 25:19, 25:18) võiduga. Peeti ka lisageim, kus oli 27:25 samuti parem Eesti meeskond.

Uuesti kohtutakse sama vastasega homme ja ülehomme. Et pidurdada koroonaviiruse levikut ja tagada koondise maksimaalne kaitstus enne kodust EMi, on mängud publikule suletud. 28. augustil kell 16.00 algavast mängust näeb otsepilti Postimehe vahendusel.

Mängu käik:

Eesti algkoosseis: Robert Viiber, Oliver Venno, Albert Hurt, Märt Tammearu, Ardo Kreek, Andri Aganits, libero Silver Maar. Eesti meeskonda ei saanud täna aidata nurgaründaja Robert Täht, kel on kubemelihase vigastus ja kes seetõttu Hispaania vastu ka ülejäänud kohtumistes ei mängi.

Oliver Venno viis kodumeeskonna 5:2 ette ja avageimi esimene pool kulges pigem Eesti dikteerimisel. Geimi keskel viis Venno blokist auti rünnak Eesti ette 17:13 ja Kreegi temporünnaku järel oli Eesti peal 22:18 ning avageimi võitis Eesti 25:20.

Teist geimi alustas samuti paremini Eesti, minnes Hurda rünnakust ette 7:2. See vaatus oli veel kindlamalt Eesti kontrolli all, hispaanlaste kahe järjestikuse eksimuse järel juhiti 15:10. Eesti blokk käristas vahe 18:12-le ning teine geim võideti 25:19.

Eesti jätkas samas koosseisus ka kolmandas geimis. Tammearu punkti järel oli Eesti eduseis 9:8 ja Venno järjekordsest rünnakust juhiti 13:10 ja õige pea käristas Hurt vahe 18:12-le. See geim kuulus samuti Eestile, tulemuseks 25:18. Mäng seega Eestile 3:0.

Mängiti ka lisageim ja seal tulid Eesti poolel väljakule Viiber, Renee Teppan, Karli Allik, Hurt, Aganits, Kreek ja liberona Maar. See geim kulges tasavägisemalt, lõpuks jäi 27:25 peale Eesti.

Ardo Kreek ja Albert Hurt tõid Eestile kumbki 16 punkti (+12 ja +9), Oliver Venno panustas 15 punkti (+10) ning 5 blokiga säranud Andri Aganits 11 punkti (+9). Eesti vastuvõtt oli 48%, rünnakuid lahendati 54-protsendiliselt, blokiga teeniti 13 punkti ning servil löödi 4 ässa ja eksiti 11 pallingul.

Hispaania meeskonna edukaim oli rünnakul 12 punktiga (+4) Andres Villena. Hispaanlaste vastuvõtt oli 38%, rünnak 43%, blokist saadi 8 ja servilt 5 punkti (eksiti 15 servil).