Levadia alistas Kalju, Flora lõi Legioni värava auklikuks

Bogdan Vaštšuk.
Bogdan Vaštšuk. Foto: Mihkel Maripuu

Eesti jalgpalli Premium liigas toimus pühapäeval kaks kohtumist. Esimeses alistas Tallinna FCI Levadia 2:1 Nõmme Kalju, teises purustas Tallinna FC Flora 5:1 Tallinna JK Legioni.

Levadia asus Lilleküla staadionil toimunud kohtumist juhtima 17. minutil Ernest Agyiri väravast. Pea järgmise tunni jooksul kumbki meeskond väravavõrku ei sahistanud, kuid 73. minutil kasvatas Levadia eduseisu Bogdan Vaštšuki väravast.

Kuus minutit enne normaalajal lõppu lõi Kalju poolkaitsja Kaspar Paur ühe värava tagasi, kuid viigiväravat ei õnnestunud Nõmme meeskonnal sepistada. Levadia jaoks oli tegemist juba üheksanda järjestikuse võiduga.

Sel nädalal Euroopa konverentsiliiga alagrupiturniirile pääsenud Flora naasis kodusesse liigasse võidukalt. Samuti Lilleküla staadionil toimunud kohtumises klubi oma koosseisus allahindlust ei teinud ning juhtis napilt veerandtunni järel Rauno Sappineni väravatest 2:0.

Kuigi 33. minutil suutis ühe värava lüüa ka Legioni mängija Sigitas Olberkis, siis jõuvahekorrad pandi paika teisel poolajal. Viimasel pooltunnil lõi Flora kasuks kaks väravat Sergei Zenjov, 89. minutil sahistas kohtumises viimast korda võrku Michale Lilander.

Valitsev meister jääb praegu esikohast 12 punkti kaugusele. Levadia on 21 mänguga kogunud 55 punkti, teisel kohal asuval Paide Linnameeskonnal on 46 silma ning Flora on 43 punktiga kolmandal kohal. Floral on konkurentidest mängitud 3-4 mängu vähem.