N, 1.06.2023

Ott Tänak: ausalt, mind ei koti, mida Ogier teeb

Postimees Sport
Facebook Twitter
Comments
Ott Tanak (paremal) ja Sebastien Ogier.
Ott Tanak (paremal) ja Sebastien Ogier. Foto: Valery Hache/AFP/Scanpix

Autoralli MM-sarja järgmine hooaeg tuleb mitmes mõttes eriline. Lisaks uutele hübriidmasinatele jätab täiskohaga võidukihutamise Sebastien Ogier. 

Seitsmekordne maailmameister kavatseb osadel rallidel kaasa lüüa ka 2022. aastal, ent MM-tiitli eest ta enam ei võitle. Kuidas muudab see WRC-sarja üldpilti?

M-Spordi tiimijuht Malcolm Wilson usub, et põnevamaks. «Pole kahtlustki, et Sebi lahkumine avab tiitliheitluse,» märkis britt intervjuus DirtFishile. 

«Vaadates Elfyn Evansi minekut koputab ta kindlasti uksele. Samale uksele koputab ka Thierry Neuville. Kui Ott Tänak suudab tänavuse hooaja kordumist vältida, tuleb ka tema võimsalt tagasi.»

Wilson lisas, et kahtlemata võib oodata väga huvitavat hooaega. Uued masinad ja muutuvad koosseisud peaks tema arvates alale hästi mõjuma. 

Mida arvab kibeda konkurendi taandumises Neuville? «Muidugi tahan, et ta jääks. Me vajame teda kogu hooajaks. Sebastieni vastu on väga raske saada, aga kui ta õnnestub alistada, maitseb võit väga magusalt,» arutles belglane. 

Hyundai piloot pole nõus Wilsoni väitega, et MM-sari muutub põnevamaks. «Parimad peavad omavahel võistlema, et selgitada parim. Ei usu, et Sebastieni lahkumine tuleb alale kasuks, aga see on tema otsus.»

Ainsana on viimase kaheksa aasta jooksul Ogier'le vastu saanud Tänak. Eestlane noppis 2019. aastal Toyota ridades ihaldatud MM-tiitli. Vana sõbra ja konkurendi tuleviku osas polnud tal aga suurt midagi öelda. 

«Ausalt, mind ei koti, mida ta teeb (Honestly, I don’t give a s*** what he’s doing),» oli Tänak konkreetne. 

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles