Valitsus ei toeta Saku Suurhalli laiendamist, korvpalliliit võtab Eurobasket 2025 turniiri korraldamise taotluse tagasi (1)

Postimees Sport
Copy
29JUL2021 Tallinn, Saku Suurhall .  Maavõistlus korvpallis Eesti ja Islandi meeskondade vahel . Mängu võitis Eesti seisuga 93:72 . Foto autor Raul Mee
29JUL2021 Tallinn, Saku Suurhall . Maavõistlus korvpallis Eesti ja Islandi meeskondade vahel . Mängu võitis Eesti seisuga 93:72 . Foto autor Raul Mee Foto: Raul Mee

Meile teadolevalt otsustas Eesti Vabariigi valitsus mitte toetada Saku Suurhalli ümberehitamist. Valitsus langetas selle otsuse teadmisega, et Eesti korvpalliliidul puudub võimalus taotleda Eurobasket 2025 alagrupi korraldusõigust, kui selleks puudub vajalik taristu, kus oleks minimaalselt 10 000 istekohta.

Valitsus langetas selle otsuse teadmises, et vastava taotluse FIBA-le esitavad meie naabrid teist korda. Helsingis toimus sarnane alagrupp 2017. ja Riias 2015. aastal. Riiat külastas ca 9000 eestlast ja ostis 25 000 piletit. Samuti teadis valitsus, et tehtava investeeringu kompenseerib maksutuluna ainuüksi ühe ürituse korraldus. Vastavalt sõltumatutele uuringutele toob sellise ürituse korraldus (8 riigi, sh Soome ja Läti) näitel keskmiselt 45 miljonit eurot ning puhast maksutulu seitse miljonit eurot, rääkimata võimalustest, mis sellise areeni loomisega kaasnevad Eesti kultuuri, spordi ja muude suurürituste korraldamiseks.

Eesti korvpalliliidu president Priit Sarapuu väljendas tugevalt oma pettumust: «Ma soovin tänada kultuuriminister Anneli Otti, et ta otsustas Eesti korvpalliliidu taotluse valitsusse viia ja seda toetada. Samas olen ma nördinud valitsuse otsusest mitte toetada Eesti spordi- ja kultuurielu teadmises, et see investeering tuleb ainuüksi ühe ürituse maksutuluna tagasi. Oleks oodanud pikemat vaadet, kui toetuse võrdlemist pensionide ja riigisektori palkade tõstmisega. Fakt on see, et vähemalt 10 000 istekohaga saali on Eestil vaja, et püsida naabritega konkurentsis ja meie pakutud variant laiendada Saku Suurhalli on kindlasti optimaalseim. Selle asemel, et raha riiki juurde tuua, et saadud maksutuluga pensione või õpetajate palkasid tõsta, saadame me oma inimesed raha kulutama teistesse riikidesse.»

Eurobasket 2025 alagrupiturniiri korraldamise taotluste esitamise viimane tähtaeg on täna, 31.08.2021 kell 17:00.

Kommentaarid (1)
Copy
Tagasi üles