N, 1.06.2023

Spordi lühiuudised

Postimees Sport
Facebook Twitter
Comments
Esapekka Lappi.
Esapekka Lappi. Foto: Eibner-Pressefoto/Alexander Neis

Soomlane Esapekka Lappi pole tänavu WRC-autoga võistelda saanud, kuid Soomes peaks tal selline võimalus tekkima.

Nimelt kirjutab Soome ajaleht Iltalehti, et Lappi tuleb kodurallil rajale viienda Toyota Yaris WRCga. See annab kindlasti hoogu juttudele, mille alusel võiks just Lappi tuleval hooajal Toyotas Sébastien Ogier’ga autot jagada.

Lappi on tänavu WRC2-sarjas sõitnud kahel rallil ning teeninud mõlemal klassivõidu. Lisaks võitis ta Lahtis ja selle ümbruses peetud Soome meistrivõistluste etapi. 30-aastane rallisõitja kuulus Toyota WRC-meeskonda ka 2017. ja 2018. aastal.

Läti jõudis olümpiale

Läti jäähokikoondis kindlustas koha 2022. aasta Pekingi taliolümpial. Lätlased kuulusid olümpiamängude kvalifikatsiooniturniiril E-gruppi koos Prantsusmaa, Ungari ja Itaaliaga. Viimase mängu eel olid nii lätlastel kui ka prantslastel koos kuus punkti ja otsustav kohtumine ­peeti Riias. Seal õnnestus Lätil ­tasavägises mängus võtta 2:1 võit ja ­kindlustada sellega grupi võit, millega tagati koht järgmise aasta alguses ­toimuvatel olümpiamängudel. Viimati pääses Läti jäähokis olümpiamängudele 2014. aasta Sotši mängudel, kui ­kirja saadi kaheksas koht, mis oli ühtlasi riigi ajaloo parim tulemus.

Valitsus lükkas korvpalliliidu taotluse tagasi

Eesti korvpalliliit andis teada, et Eesti Vabariigi valitsus otsustas mitte toetada Saku Suurhalli ümberehitamist. Kolme nädala eest taotles korvpalliliit valitsuselt kuut miljonit eurot, et ehitada Saku suurhalli 3000 istekohta juurde ning tõsta istekohtade arv 10 000ni. Suurhalli laiendamine olnuks vajalik Euroopa meistri­võistluste 2025. aasta finaalturniiri alagrupiturniiri korraldamiseks. Kuna valitsus lükkas taotluse tagasi, puudub Eestil võimalus alagrupiturniiri korraldada.

Eesti korvpalliliidu president Priit Sarapuu väljendas tugevalt oma pettumust. «Soovin tänada kultuuriminister Anneli Otti, et ta otsustas Eesti korvpalliliidu taotluse valitsusse viia ja seda toetada. Samas olen ma nördinud valitsuse otsusest mitte toetada Eesti spordi- ja kultuurielu teadmises, et see investeering tuleb ainuüksi ühe ürituse maksutuluna tagasi.»

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles