K, 31.05.2023

Eesti Olümpiakomitee kutsub: osale septembris spordinädala väljakutses!

Postimees Sport
Facebook Twitter
Comments
Foto: EOK

23.– 30. septembril 2021 korraldatakse Eestis seitsmendat korda spordinädalat. Eesti Olümpiakomitee ja ühendus Sport Kõigile kutsuvad kõiki eestimaalasi aktiivselt liikumisharrastusega tegelema ja osalema spordinädala väljakutses. Väljakutsest saavad osa võtta kõik soovijad ning see on tasuta.

EOK liikumisharrastuse juhi Peeter Lusmägi sõnul on väljakutse eesmärk suurendada eestimaalaste arvu, kes tegelevad regulaarselt liikumisharrastusega. „Eestis läbiviidud kehalise aktiivsuse uuringute järgi saab piisavat liikumiskoormust ca 40 protsenti täiskasvanutest ja vaid viiendik kooliõpilastest. Ometi on laialdaselt teada liikumisharrastuse positiivne mõju – parem tervis, suurem õppimis- ja töövõime, elustiilist tingitud haiguste ennetamine, suurenenud tervena elatud aastate arv ning parem tuju ja vähem stressi. Loodan, et inimestel, kes löövad septembris kaasa spordinädala väljakutses, tekib pidev harjumus erinevaid liikumisvorme viljeleda, kaasates lisaks nii pereliikmeid, sõpru kui töökaaslasi,“ ütles Lusmägi.

Kuidas osaleda spordinädala väljakutses?

Registreeri ennast spordinädala väljakutsele SIIT.

Pärast registreerimist saab septembrikuu jooksul üles laadida oma liikumiskordi.

Oma soorituse võib teha vabalt valitud kohas joostes, kõndides, rattaga sõites, rulluisutades või mõnda muud liikumisvormi viljeledes.

Kõigi vähemalt 10 liikumiskorda sisestanud osalejate vahel läheb loosi hulgaliselt erinevaid auhindu: jooksutossud, Tokyo 2020 olümpiaraamatud, Tokyo 2020 riided. EOK avaldab loositulemused aadressil www.spordinadal.ee hiljemalt 15. oktoobril.

Spordinädala eesmärk on pakkuda võimalikult paljudele eestimaalastele liikumisega kaasnevaid positiivseid elamusi ja kogemusi. Spordinädal 2021 patroonid, liikuma innustajad ja eeskujud on alpinist Krisli Melesk, EOK sportlaskomisjoni liige ja äsja karjääri lõpetanud kiiruisutaja Saskia Alusalu, teleajakirjanikud Hannes Hermaküla, Keili Sükijainen, Reet Linna, muusikud Artjom Savitski ja Inger ning TalTechi rektor Tiit Land. Rohkem infot leiab aadressil www.spordinadal.ee.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles