R, 9.12.2022

Vesik avamängus allajäämisest: väristada pole mõtet – mängida tuleb palli, mitte vastasega

Karl Juhkami
, reporter
Vesik avamängus allajäämisest: väristada pole mõtet – mängida tuleb palli, mitte vastasega
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eesti (sinines) pidi EMi avamängus tunnistama Läti paremust.
Eesti (sinines) pidi EMi avamängus tunnistama Läti paremust. Foto: Sander Ilvest

Võrkpallitreener ja endine mängija Rivo Vesik tõdes pärast Eesti koondise kaotust EMi avamängus Lätile, et enamik palluritest ajas lati maha. 

«Minu arust Eesti ei mänginud isegi lähedale sellele, kuidas nad võiks mängida. See polnud absoluutselt see, mida ootasin,» ütles Vesik veidi pärast matši Postimehele. 

«Vaadates positsioonide kaupa, siis nurgaründajad olid põhimõtteliselt kogu mängu miinuses. Kaks meest mängisid täna oma koha välja: Oliver Venno ja Ardo Kreek. Hea küll, Robert [Täht] oli vigastusega, ta võitles nii palju kui jaksas. Aga oma asjad tegid ära ainult Venno ja Kreek.»

Ta lisas: «Teine teema oli peatreeneri algkuuiku valik. Arvan, et härra [Cedric] Enard pani mööda. Mina oleks pannud kohe Roberti peale. Tegemist oli ikkagi alagrupi ühe tähtsama mänguga. Robert oli selleks valmis. Tean, sest rääkisin temaga enne mängu. Mina oleks igatahes alustanud Täht-Kollo nurkadega.»

Kas on põhjust paanikaks või tuleb lihtsalt veidi mängu parandada ning Slovakkia ja Horvaatia vastu «oma» ära teha? 

«Paanikat pole vaja muidugi teha, kuid võit Slovakkia vastu ei pruugi meid lihtsalt enam aidata. Meil on 0 punkti ja Lätil 3. Meie võitudest ei pruugi enam piisata. Täna nähtud mänguga läheb meil kõikide vastu raskeks,» arvas Vesik. 

Lihtsamaks kindlasti ei lähe, sest pole sugugi välistatud, et kahe nurgaründaja turniir võib olla lõppenud. Täht maadles traumaga juba enne EMi, Karli Allik tegi kohtumises Lätiga põlvele haiget. Kas sel positsioonil võiks proovida näiteks Oliver Vennot? 

«Miks mitte!? Seda võinuks korra isegi Läti vastu proovida. Näiteks kolmanda geimi alguses. Renee Teppan pole ju halb diagonaalründaja. Täna olid nurgad aga kehvad. Oli näha, et Robertil oli raske. See pole koht, kus peaks tagasi hoidma,» märkis Vesik. 

Ja kui rääkida kõige kuumemast teemast ehk sidemängijatest, siis ülikogenud Kert Toobali puudumisel peavad mängujuhi kohustust täitma sel tasemel veel suurema karastuseta Robert Viiber ja Renet Vanker. Mõlemad said Läti vastu võimaluse. Vesik tunnistab, et noormeeste mäng oli ebakindel. 

«Oli näha, et esimeses kahes geimis asju otsustanud kaitsepallides olid Viiberi tõsted kehvemad kui vastaste sidemängijal [Deniss] Petrovsil. Samas on see loogiline,» alustas Vesik esimesed poolteist geimi mänginud Viiberist. 

Ta jätkas: «Kui mängu tuli Vanker – jube kehv on seda öelda, kuna ma ei taha kedagi maha teha –, siis ta ründas eesliinis palli, olles ise tagaliinis. See näitab, et oldi närvis.

Samas on see okei, sest nad ongi noored ja pole seda kunagi kogenud. Aga see ongi hetk, millest paljud võrkpalliinimesed on pikalt rääkinud. Kui meil pole Kert Toobalit, siis läheb väga raskeks. Täna on kahjuks see hetk käes.»

Vesikul on mängijatele soovitus: «Noortele sidedele ja ka teistele koondislastele ütleks, et väristada pole mõtet. Mängida ei tule mitte vastase, vaid palliga. Ükskõik, kes on teisel pool võrku, sina mängi palli. Täpselt nagu sa teed seda Selveris, Bigbankis või ükstaspuha kus. Mäng käib igal pool samamoodi.»

Märksõnad
Tagasi üles