Elevandiluurannik ja Sambia jõudsid Aafrika meistrivõistlustel finaali

Gervinho väravat tähistamas.
Gervinho väravat tähistamas. Foto: SCANPIX

Aafrika jalgpallimeistrivõistlustel peeti täna poolfinaalmängud ning koha esikohamatšile tagasid Elevandiluurannik ja Sambia.

Päeva esimeses poolfinaalis alistas Sambia 1:0 Ghana, võitjate poolel oli 78. minutil täpne vahetusest sekkunud Emmanuel Mayuka.

Kaotajate poolel osutus patuoinaks ründaja Asamoah Gyan, kes eksis kaheksandal minutil penaltil. 83. minutil jäi Ghana ka vähemusse, kui teise kollase kaardi sai Derek Boateng.

Teises poolfinaalis alistas turniiri suurfavoriit Elevandiluurannik 1:0 Mali. Kohtumise ainsa tabamuse autoriks oli Londoni Arsenali ründaja Gervinho esimese poolaja lisaminutil.

Sambia ja Elevandiluuranniku vaheline finaalkohtumine peetakse pühapäeval.