R, 31.03.2023

EMist abitreenerina osa saav Toobal: püüan abiks olla nii kuis saan

Toimetas Karl Juhkami
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kert Toobal
Kert Toobal Foto: Siim Semiskar/volley.ee

Eesti rahvusmeeskonna kauane kapten Kert Toobal ei saa vigastuse tõttu kodusel EM-finaalturniiril mängijana kaasa lüüa, ent on meeskonnale toeks ja abiks treeneripingil.

Toobal on üks kahest tegevmängijast, kes on osalenud viiel varasemal EM-finaalturniiril, teine on Ardo Kreek, kes edutati pärast sidemängija eemalejäämist kaptenirolli.

Kui selgus, et kogenud sidemängija põlv vajab kirurgilist sekkumist ja ta ei saa mängida, soovis peatreener Cédric Énard teda siiski kaasata ja nii kutsuti kogenud mängumees appi treeneripingile.

«Kerdi rolli meie meeskonnale on raske üle hinnata, seega, kui selgus, et ta ei saa mängida, tahtsin teda muul moel tiimi juurde tuua. Tema kohaolek iseenesest on juba suureks plussiks,» vahendab alaliidu pressiteenistus peatreeneri lauseid.

«Treenerid pöördusid minu poole sellise küsimusega ja muidugi olin nõus ja valmis neid aitama. Püüan abiks olla nii, kuidas saan ja hetkel on olukord selline. Muidugi olin löödud, kui selgus, et ma kodusel turniiril mängida ei saa, aga selline on sport. Eks ma esmalt püüan aidata meie sidemängijaid, kui nad peaksid minu abi soovima,» sõnas Toobal, kes on Eesti koondise eest väljakul käinud 308 korda. Võrdluseks – Eesti koondis on üldse pidanud 406 ametlikku mängu.

«See on eriline turniir nii minu kui kogu meeskonna jaoks ja mul on hea meel, et saan siiski sellest osa olla. Esimesel mängul ei olnud eriti hea seal istuda (Eesti kaotas Lätile 1:3 - toim.), aga teises mängus oli juba parem,» muigas legendaarne sidemängija.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles