E, 30.01.2023

Koroonaskandaal katkestas Brasiilia ja Argentina vutiduelli

Toimetas Karl Juhkami
Koroonaskandaal katkestas Brasiilia ja Argentina vutiduelli
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Brasiilia ja Argentina kohtumine jäeti eile pooleli.
Brasiilia ja Argentina kohtumine jäeti eile pooleli. Foto: Kuvatõmmis videost

Miljonid vutifännid kogunesid eile telerite ette, et kaasa elada Lõuna-Ameerika MM-valiksarjale, kus käksid vastamisi kaks sealset suurt, Brasiilia ja Argentina. Eriliseks andmiseks mänguväljakul aga ei läinudki, sest kohtumine kuulutati lõppenuks juba seitsmendal minutil. 

Mõni minut pärast mängu algust otsustasid sellesse sekkuda Brasiilia terviseametnikud, kes tormasid väljakule ning süüdistasid Argentina koondislasi selles, et nad on oma koroonaankeedis valeinfot jaganud.  

Nii-öelda patustajateks olid Inglismaa jalgpalli kõrgliigas pallivad Emiliano Buendia, Emiliano Martinez (mõlemad Aston Villa), Giovani lo Celso ja Cristian Romero (mõlemad Tottenham Hotspur), kes jätsid koroonaankeedil märkimata, et nad on viimase kahe nädala jooksul viibinud Suurbritannias.

Vastavalt Brasiilia koroonareeglitele tuleb kõikidelt sealt tulnutel läbida kohustuslik karantiin, mida Brasiilia ametnikud siis ka väljakule nõudma tormasid.

Asja teeb omapärasemaks see, et tegelikult olid argentiinlased Brasiilias viibinud juba kolm päeva, kuid terviseametnikud otsustasid miskipärast olukorda sekkuda alles mängu ajal.

Brasiilia terviseameti (ANVISA) juht Antonio Barra Torres enda töötajatel mõistagi süüd ei näinud: «Selline olukord juhtus, kuna ANVISA-le esitatud andmed ei vastanud tõele,» lükkas ta süükoorma hoopis argentiinlaste peale. «Mängijad suunati otse isolatsiooni ja neid ootab ees riigist väljasaatmine, kuna nad ei tegutsenud siinsete reeglite järgi. Nemad läksid staadionile ja rikkusid nõnda hulka reegleid.»

Argentina koondise peatreener Lionel Scaloni oli mõistagi pettunud, et asja ei suudetud klaarida enne avavilet. «See teeb mind kurvaks. Ma ei taha otsida süüdlasi. Midagi kas juhtus või mitte, kuid see polnud õige aeg sekkumiseks. See pidanuks olema kõikide pidu: nautida maailma parimaid mängijaid.»

Kriitikat kostus ka Brasiilia jalgpalliliidu presidendi Ednaldo Rodriguesi suust: «Tunnen kaasa kõikidele fännidele, kes tahtsid seda kohtumist vaadata. Kogu austusega ANVISA vastu, siis see tulnuks lahendada enne kohtumist, mitte oodata mängu algust.» 

Kohtumisega eile ühele poole ei saadud ning FIFA otsustas selle ajutiselt peatada. Uut kuupäeva veel paika pandud pole.

Märksõnad
Tagasi üles