Eesti naisjõutõstjad naasevad piiri tagant kahe kuldmedaliga

Toimetas Karl Juhkami
Copy
Kuldsed Eesti jõutõstjad koos abilistega.
Kuldsed Eesti jõutõstjad koos abilistega. Foto: Eesti Jõutõsteliit

Eesti naised naasevad Luksemburgis toimunud varustusega jõutõstmise Lääne-Euroopa meistrivõistlustelt kahe kuldmedaliga.

Favoriit Gerlyn Mäepea (-52 kg) teenis kuldmedali tulemusega 407,5 kilogrammi (157,5 + 107,5 + 142,5). Hõbeda sai belglanna Carine Stallaert (312,5kg). Lisaks sai Mäepea absoluutkategoorias pronksi.

«Aasta alguses panin eesmärgi suurtel võistlustel poodiumikoha saada. Ja kus ma nüüd seisin? Lääne-Euroopa meistrivõistluste absoluudi kolmandal kohal. Vahepeal pärast surumise teist katset kadus juba lootus, kuid tänu heale tiimile sain motivatsiooni tagasi. Loomulikult ei oleks ma seda teinud treener Margus Silbaumita ega Karmen Kaljulata,» ütles Mäepea.

Teise kuldmedali tõi maarjamaale Liisa Peri (-63 kg), kes sai kirja 420 kilogrammi (150 + 92,5 + 177,5). Belglannast favoriit Anne Daineffe pidi leppima 417,5 kg ja hõbedaga.

«Võistlusärevus oli suur ja suurvõistluste pinge pani küki esimestele katsetele põntsu. Viimasel kükil teadsin, et nüüd on kõik või mitte midagi. Surumises sain juba rahulikult võistlust nautida ja endast kõik anda. On kurb, et viimane 100 kilo ei õnnestunud, kuid tulevikuks jäi varu sisse. Jõutõmme oli põnev ja pingeline, võitlus esikoha nimel käis viimase sekundini. Leidsin endas selle jõu ja viimane tõmme tõi tiitli ja kulla kaela,» sõnas Peri. «Olen uskumatult õnnelik ja tänulik oma abilistele ja treeneritele. Ma tänan kõiki, kes minusse usuvad. Siit alles algas minu teekond rahvusvahelisel laval.»

Lisaks tuli Eesti koondis naiste võistkondlikus arvestuses kolmandaks. «Seda ei juhtu just väga tihti, et Eesti on võistkondlikult nii kõrgel,» ütles Eesti jõutõsteliidu president Alexander Andrusenko.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles