Viimases geimis murdunud Läti sai valusa kaotuse (1)

Christopher Krutto
Läti võrkpallurid kohtumises Eesti vastu blokis.
Läti võrkpallurid kohtumises Eesti vastu blokis. Foto: Sander Ilvest

Tallinnas toimuval võrkpalli EMi D-alagrupis alistas Slovakkia 3:2 Avo Keele juhendatud Läti.

Mängu alustas paremini Slovakkia ja kohtumist mindi varakult juhtima. Kuigi ka teises geimis oli Läti 13:19 taga, siis keerulisest seisust tuldi välja ja geim võideti 25:23.

Hea hoog kanti edasi ka kolmandasse geimi, kus slovakkidele ei jäetud mingeid võimalusi ja nopiti kindel 25:13 võit. Neljandas geimis tegi Slovakkia tugeva alguse ja kiirelt mindi 9:3 juhtima. Selle edu toel võeti ka 25:19 geimivõit.

Otsustavas vaatuses läksid slovakid 6:1 juhtima ja lätlasi enam lähedale ei lasknud. Lõpuks võideti see 15:7 ja võeti turniiri esimene võit.

Eesti jaoks on see hea, sest esimesena vaadatakse paremusjärjestust koostades võite. Kui homme õnnestub võita Horvaatiat ja keegi Prantsusmaad ega Saksamaad hammustada ei suuda, tooks see Maarjamaa koondisele edasipääsu kaheksandikfinaali.