Keel ja Läti napsasid tippmeeskonnalt geimi: kui pingeid pole, osatakse midagi teha küll

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Peatreener Avo Keel hoolealuseid jälgimas.
Peatreener Avo Keel hoolealuseid jälgimas. Foto: CEV

Tallinnas toimuvat võrkpalli EMi alagrupiturniiri võiduga Eesti üle alustanud Läti on kaotanud kolm järgmist lahingut. Tänase 1:3 allajäämise tippmeeskonnale Saksamaale võib kanda isegi positiivsele poolele, kuid eelnevad kaks kohtumist jätsid peatreenerile Avo Keelele väga halva mulje.

Pärast bravuurikat starti said lõunanaabrid kaks väga valusat hoopi. Alustuseks kaotati laupäeval 2:3 Horvaatiale, kaks päeva hiljem sama skooriga Slovakkiale. Need mängud võinuks ka vabalt teistpidi minna. Nüüd ei sõltugi Läti saatus vaid neist endist (eeldusel, et homme viimases mängus olümpiavõitjat Prantsusmaad ei alistata).

Keel jagas pärast teist kaotust hoolealuste suunas korralikult kriitikat. Eelkõige tõi eestlasest juhendaja välja kehva pingetaluvuse. Ta viitas, et nii head võimalus alagrupist edasi pääseda ei pruugi tulla pikka aega.

Pärast tänast Saksamaa mängu oli Keel veidi leebem, ent siiski selgelt löödud. «Kui pingeid pole, siis osatakse midagi teha küll. Kõiki asju kiidaks. Servi vastuvõtu üle võiks ehk norida. Muidu tundub, et mahamängitud võimalustega turniir näeb liiga ilus välja,» rääkis juhendaja veidi sarkastiliselt.

Lätlased said üleeelmise EMi hõbedameeskonna vastu kätte kolmanda geimi 27:25. Kusjuures peaaegu mängiti maha 19:12 eduseis, sest sakslased jõudsid 24:24 viigini.

«2:2 kahe peal oleks tekkinud lootust. 1:2 peal jätkus tavapärane pingevaba mäng,» jäi pealik siiski kahe jalaga maale, viidates selgele tasemevahele. Ülejäänud geimides teenis Läti 22, 19 ja 17 silma.

Lõunanaabrid jäävad nüüd huviga ootama õhtu viimast mängu. Kui võidab Horvaatia, pääsevad lätlased tõenäoliselt play-off'i. Eesti paremuse korral jäävad nad aga kohamängude ukse taha.

«Hakkame vahepeal poliitikuks! Valimised on tulemas. Väga tore oleks, kui Eesti ja Läti mõlemad edasi pääseks. See tähendaks, et Läti suudaks homme võita Prantsusmaad,» muigas Keel, kes usub raudkindlalt, et Eesti saab Horvaatiast jagu.

Sakslaste resultatiivseim oli täna 18 punktiga Linus Weber (+8, rünnak 46%). Florian Krage lisas 10 silma (+7, 80%),

Lätile tõid Edarts Buivids 19 (+5, 64%) ja Kristaps Šmits 13 punkti (55%). Otse servilt said sakslased 13 punkti Läti 5 vastu, samas valitsesid lätlased blokis (9:4). Saksamaa vastuvõtt 39%, Lätil 20%, rünnak võrdne 51%.