R, 19.08.2022

Peatreener Énard pärast sügavat ohet: olen kurb

Karl Juhkami
, reporter
Peatreener Énard pärast sügavat ohet: olen kurb
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Cédric Énard.
Cédric Énard. Foto: Sander Ilvest

Eesti meeste võrkpallikoondisel tuli täna kodusel EMil alla neelata mõru pill, kui Horvaatia vastu kaotati kohtumine 2:0 eduseisust 2:3. Peatreener Cédric Énard oli pärast mängu mõistetavalt löödud.

Ajakirjanike ette astudes pidas prantslasest juhendaja esmalt kümnesekundilise mõttepausi ning lausus seejärel ohke saatel: «Olen kurb. Kurb, sest need kutid ja need fännid...»

«Olgu, Horvaatia vääriski edasipääsu. Nad võitlesid selle nimel: muutes mängu kulgu, kui tõid kolmandas geimis sisse uue diagonaali [Ivan] Raici. Tema tegi head tööd ning me hakkasime endas aina enam kahtlema,» jätkas juhendaja. 

«Nad mängisid väga hea kohtumise teise poole, tehes serviga vähe vigu, kuid lüües samas ässasid. Lisaks hakkasid nad blokis rohkem õnnestuma, teenides kokkuvõttes sealt meist üheksa punkti enam (Horvaatia 16 vs. Eesti 7 - K.J.). Ent veel kõiksugused väiksemad blokipuuted, mis võimaldasid neil kaitses palle üles tuua ja omakorda vastu rünnata. Nemad domineerisid mängu teist poolt. Valus, muud midagi,» sõnas Énard.

Teoorias on Eesti koondisel võimalik siiski alagrupist veel edasi pääseda, kuid selleks tuleks neljapäeval üle olla Prantsusmaast. Kui võimalik olümpiavõitjate alistamine tundub?

«See pole oluline, kas see number on 1, 30 või isegi 50 protsenti. Kuniks võimalus eksisteerib, tuleb meil võidelda ja anda endast kõik,» kostis Énard.

«Prantsusmaa valmistub juba play-off’ideks, seega ilmselt tulevad nad meie vastu põhimeestega, ent võivad ka vahetada. Nägime ka eile Saksamaa vastu, et nad roteerisid. Aga meie läheme kindlasti võitlema ja anname endast kõik. Spordis pole midagi kindel enne kui on kindel. Kõigepealt tuleb meil endasse uskuda ja seejärel anda väljakul endast kõike,» jätkas juhendaja ning lisas ohkesaatel taas lõppu. «Aga täna lasime võidu käest.»

Märksõnad
Tagasi üles