Kui raske on jääda erapooletuks, kui oma lemmikvõistkonnale tehakse kohtunike poolt selget ülekohut? Kas vahel lipsab poolehoid ka vastu tahtmist kommentaari sisse? (Tõnu Nõmm)
Ma arvan, et nii-öelda nullkommentaari ei ole üldse võimalik teha. Paratamatult tekib mingi sümpaatia, mis on mängu alates ühe või teise poole suhtes olemas. Loomulikult ei tohi seda välja näidata, aga kogemata poolehoid võib välja lipsata küll ja minu meelest on see okei. Täiesti neutraalne kommentaar peaks olema mingisugune tohutu turvaga tehtud kontrollitud kommentaar – ja kes seda kuulata tahaks?
Mis on kommentaatoritöös sulle kõige ebameeldivam osa? (Karl)
(Mõtleb pikalt – toim.). Midagi ebameeldivat ju vist tõesti ei ole. Kõik on äge! Nii ettevalmistus, kohaletulek, äraminek, selle asja tegemine.
Kes on su oma lemmik spordireporter? Nii läbi aegade kui ka praegu tegutsevatest? (Kaie Stulerbot)
Minu lemmikud minueelsest ajast on mu väga suur õpetaja Erik Lillo ja Raul Rebane. Neilt mõlemalt olen võibolla üldse kõige rohkem õppinud. Alguses ilmselt alateadlikult, kui nad olid lapsepõlves minu elutoas. Erkalt õppisin seda, kuidas tuleb ülekande ajal põleda, Rebaselt aga seda, kui rikas on eesti keel ja kuidas on võimalik seda ägedalt kasutada.
Mulle meeldib, et Eestis on spordi kommenteerimine läinud natuke metsikut rada pidi, ei ole üht standardit, mille järgi kõik teevad, vaid tehakse erinevalt. Mulle meeldib, kui on persoon taga ja kui tunnen, et see ala läheb inimesele väga korda ja seda ei kardeta välja näidata. Meeldib, kui kommentaator ei karda eetris olla haavatav ja näitab oma tundeid välja – sest kes meist siin Eestis ikka tundeid välja näitab, eriti mehed. Kalev (Kruus – toim.) meeldib, Alvar meeldib, Kristjan Kalkun meeldib, meeldivad need kommentaatorid, kes ei karda olla need, kes nad on. Väga meeldib näiteks see, kuidas Tarmo Paju kossu teeb – ta teeb hästi karges stiilis ülekannet, see on väga võluv.