K, 4.10.2023

Kaval rebane Ogier: loovutasin mõned sekundid, et auto jääks ühte tükki

Postimees Sport
Facebook
Comments
Sebastien Ogier.
Sebastien Ogier. Foto: Toyota Gazoo Racing WRT

Autoralli MM-sarja üldliidri Sebastien Ogier' jaoks sujub Kreeka ralli ideaalselt. Tema peamised konkurendid Elfyn Evans ja Thierry Neuville langesid tehniliste probleemide tõttu kõrgest mängust, prantslane ise on turvaliselt kolmas. 

Toyotaga kihutav seitsmekordne maailmameister püsib suurepärasel löögipositsioonil. Kuue kiiruskatse järel kaotab ta liidrist tiimikaaslasele Kalle Rovanperäle 3,9, nende vahele mahtuvale Hyundai piloodile Ott Tänakule vaid 0,2 sekundit. 

«Alustasin päeva pessimistlikult, sest arvasin, et see tuleb teepuhastamise tõttu keeruline. Aga andsin endast kõik ning olin teatud karmimates kohtades ka kaval. Loovutasin nendes paikades mõned sekundid, et jätta auto ühte tükki. Sellistel rallidel on see oluline,» võttis Ogier esimese tõsise võistluspäeva kokku. 

Tema olukorra teeb lihtsamaks tõik, et üldarvestuse lähikonkurendid jäävad igal juhul suuremate punktideta. Seega pole Ogier'l vaja ilmtingimata võita, ent rallimehe süda ihkab ikka parima tulemuse järele. 

«Vaatame, pean keskenduma eelkõige enda tegevusele. Oleme MM-sarjas heas seisus, aga mootorispordis võib kõike juhtuda. Kui tunnen end hästi, siis lähen võidu peale. Kui mitte, siis ma ei hakka suruma,» arutles Ogier. 

Kalle Rovanperä.
Kalle Rovanperä. Foto: Toyota Gazoo Racing WRT

Homsele päevale liidrina vastu minev Rovanperä tunnistas, et võistluse eel polnud tal otseseid ootusi. «Ma ei kujutanud enne rallit endale midagi ette, aga päev oli kena. Pärast Thierry ja Evansi probleeme pidime kõvasti teed puhastama. Katsed olid keerulised, aga mul läks hästi,» märkis 20-aastane soomlane. 

«Homme on hoopis teistsugune päev. Rajaluure ajal oli üks katse täiesti udus. Legendi oli seal väga keeruline kirjutada. Mõned katsed olid jälle täiesti mudased. Ilmselt on need ära kuivanud, aga ei tea, kui palju.»

Homne rallipäev algab juba kell 8.32. 

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles