E, 6.02.2023

Võrkpallipidu võib varsti uuesti meie õuele jõuda

Karl Juhkami
, reporter
Võrkpallipidu võib varsti uuesti meie õuele jõuda
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Fännid võrkpalli EMil.
Fännid võrkpalli EMil. Foto: Tairo Lutter

Veidi üle nädala Tallinnas kestnud võrkpallipidu võib mõne aasta pärast taas meie õuele tulla. Nimelt näevad meie vollejuhid vaeva, et tuua Eestisse ka naiste EM-finaalturniiri üks alagrupiturniir.

Nimelt kinnitas alaliidu president Hanno Pevkur Postimehele, et nad on seadnud oma kandidatuuri üles 2023. aasta naiste EM-finaalturniiriks. Kes on need neli õnnelikku, kelle kandidatuurile Euroopa Alaliit (CEV) heakskiidu annab, saab kõige hiljem selgeks tänavu detsembris. 

Kui sel korral Eestit edu ei saada, siis pole välistatud ka 2025. aasta naiste EM-finaalturniiri korraldusõiguse taotlemine.

Naiste EMi alagrupiturniirid toimuvad sarnaselt meestele neljas erinevas paigas. Säärane formaat võeti kasutusele 2019. aastal, mil võõrustajateks olid Ungari, Poola, Slovakkia ja Türgi. Tänavu levitati vollepisikut Bulgaarias, Horvaatias, Rumeenias ja Serbias ning Vana Maailma tšempioniks krooniti Itaalia naiskond.

Eesti rahvusnaiskond on EMil varem mänginud korra, kui Andrei Ojametsa käe all jõuti 2019. aastal finaalturniirile. Poola, Hollandi, Ukraina, Tšehhi ja Montenegroga ühte alagruppi kuuludes toona küll ühtegi võitu ei teenitud, kuid nii Poola kui ka Hollandi vastu saadi kätte üks geim.

Märksõnad
Tagasi üles