HC Tallinn alistas Soome kõrgliiga võiduga

HC Tallinn - Siuntio IF
HC Tallinn - Siuntio IF Foto: HC Tallinn Facebook

HC Tallinn võitis Soome meeste käsipalli meistriliiga avavoorus koduplatsil Siuntio IF meeskonna 28:20.

Avapoolaja võitsid tallinlased hea kaitse ning 39-aastase väravavahi Marius Aleksejevi hiilgemängu toel 14:6. Lisaks mängu parimaks valitud Aleksejevile säras ka HC Tallinna eest esimese ametliku debüütmängu teinud Alexey Shcherbak, kelle arvele jäi koos paremäär Dmytro Turchenkoga 7 tabamust. Tallinlaste eest tegid debüüdi ka mängu 46. minutil punase kaardi teinud joonemängija Ihor Skyba ning Eesti koondise paremäär Jürgen Rooba. Rünnakul nullile jäänud Skyba mängis väga hea mängu kaitses ning teenis rünnakul mitmeid karistusvisked. Rooba mängis enamus aega temale mitte harjumuspärase paremsisemise kohta ning aitas meeskonda 3 väravaga.

«Mängisime väga hea esimese poolaja arvestades seda, et olen meestega koos olnud vaid kolm nädalat,» lausus samuti esimeses ametlikus mängus debüteerinud 51-aastasest taanlasest peatreener Bo Oestergaard.

«Minu jaoks oli see väga eriline mäng, kuna 16-aastat tagasi oli Siuntio minu esimeseks välisklubiks. Meie poolt hea mäng, olen väga rahul rünnakuga ning kaitse oli täna isegi oodatust parem,» lausus 2005. aastal Siuntio nii Soome meistriks kui karikavõitjaks tüürinud Eesti koondise väravavaht Marius Aleksejev.

HC Tallinn jätkab Soome meistriliiga mängudega juba täna, kui Sõle Spordikeskuses võõrustatakse kell 15:00 tugevat Karjaa BK-46 võistkonda. Karjaa ridades lööb kaasa ka viimased neli hooaega HC Tallinna ridadesse kuulunud koondislane Markus Viitkar. Samuti kuuluvad võistkonda suurepärase käsipallikarjääri Taani meistriliigas teinud 35-aastane mängujuht Jac Karlsson ning mitmel viimasel hooajal Soome parimaks meeskäsipalluriks valitud 29-aastane vasaksisemine Nico Rönnberg.