Mercedese pealik: Halo päästis Hamiltoni elu

Karl-Joosep Küngas
Copy
Lewis Hamiltonil vedas, et tänastel vormelitel Halo kaitse on.
Lewis Hamiltonil vedas, et tänastel vormelitel Halo kaitse on. Foto: ANDREJ ISAKOVIC/Scanpix

Kuninglikus vormelisarjas on aastate jooksul toimunud väga paljud avariid, kuid üks karmimaid leidis aset täna Monza ringrajal. Kuigi hoog, millega Lewis Hamilton ja Max Verstappen kokku põrkasid, polnud suur, siis olukorra tegi tõsiseks õhku paiskunud hollandlase Red Bulli vormel.

Hamiltoni ja Verstappeni vahel on tänavu olnud väga palju teravaid momente. Hamilton sõitis näiteks Suurbritannia GPl Verstappenile otsa, mistõttu hollandlane suurel kiirusel rajapiiretesse lendas. Toona pääses Verstappen vigastusteta.

Sedapuhku tuli Monzas mõlemal tiitlisoosikul katkestada. Nimelt põrkusid nad esimeses kurvis kokku, kuid olukorra tegi tõsiseks Verstappeni vormel, mis Hamiltonile peale vajus. Kordusest oli näha, kuidas Hamilton märkas Verstappeni Red Bulli paremat tagumist rehvi enda suunas lendamas.

Britt tõmbas seejärel pea nii alla kui võimalik ning Halo võttis kogu kokkupõrke enda peale. Mercedese pealik Toto Wolff kinnitaski, et Halo oli täna väga tähtsal kohal.

«Halo päästis Lewise elu. Ma ei taha isegi mitte mõelda, mis võinuks juhtuda, kui tänastel autodel poleks Halo kaitset olemas,» selgitas Wolff pärast võistlust.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles