Eesti noorsportlane tuli rahvusvahelisel aerutamisregatil hõbedale

Eesti koondis Olympic Hopes võistlusel.
Eesti koondis Olympic Hopes võistlusel. Foto: Eesti Aerutamisföderatsioon

Möödunud nädalavahetusel toimus Tšehhis Račice sõudekanalil rahvusvaheline aerutamisregatt Olympic Hopes, kus Eesti sportlane Jelizaveta Fjodorova võitis U17 vanuseklassis hõbemedali.

Fjodorova tuli hõbedale ühesüstal 1000 meetri distantsil ajaga 4.14,25. Võidu teenis Slovakkia sportlane Bianka Sidova ajaga 4.11,73 ning kolmanda koha Ungari esindaja Napsugar Fodor ajaga 4.16,04.

U15 vanuseklassi samal distantsil jõudis A-finaali Katrin Kolk, saavutades üheksanda koha. Endast aasta vanematega konkureerinud Joonas Vähesoo ja Roman Orlov teenisid koha poolfinaalis.

Koondise peatreeneri Koit Põdra sõnul näitas võistlus, et meie noored on võrreldes teiste riikide eakaaslastega täiesti konkurentsivõimelised. «Meil on materjali, millega edasi minna ja õigesti tegutsedes väga kaugele jõuda. See võistlus oli esimene rahvusvaheline jõuproov, mille alusel moodustatakse alaliidu projekti «OM 2024 – 2028» osalejate koosseis. Projekti haaratakse kuni 20 perspektiivikat noorsportlast, kellele luuakse konkurentsivõimelisemad tingimused sportliku arengu tagamiseks,» sõnas ta.

Laupäeval toimunud võistlusel saavutas Fjodorova ühesüstal U17 vanuseklassis 500 meetri distantsil ajaga 2.02,13 kuuenda koha. Sama distantsi võitis Slovakkia sportlane Sidova ajaga 1.55,75. Meie sportlastest saavutas veel Kolk U15 vanuseklassis 500 meetri distantsil ajaga 19. koha.

Eesti kahene paat koosseisus Mihhail Lehmus ja Aleksei Olenin sõitis U17 vanuseklassis 200 meetri distantsil välja 14. koha. 200 meetri distantsil teenis Jelizaveta 11. ja Kolk 14. koha.