Fitnessi- ja kulturismisportlased võitsid rahvusvahelistel võistlustel medaleid

Elly Künnap.
Elly Künnap. Foto: Eesti Kulturismi ja Fitnessi Liit

Eesti fitnessi- ja kulturismisportlased olid nädalavahetusel edukad võistlustel Rumeenias ja Lätis. Riias toimunud võistlusel sai Egert Oiov kaks hõbedat, lisaks toodi koju kamaluga esikuuiku kohti.

Rumeenias toimunud Diamond Cupil olid Eestit esindamas Ivan Šarapov, kes sai meeste classic physique’i kategoorias kuuenda koha ning Evelyn Raig, kes tuli bikiinifitness 164+ pikkuskategoorias kaheksandale kohale ja bikiniifitness masters’i vanuseklassis viiendale kohale.

Riias toimusid 11.–13. septembrini IFBB Fitmodel Euroopa meistrivõistlused, kus Elvi Ossipov tuli pikkuskategoorias –172cm viiendale kohale ja Olga Sibanova pikkuskategoorias 172+ samuti viiendale kohale.

Esmaspäeval toimus ka Riga Pearli võistlus, kus osales kokku 10 Eesti sportlast. Marian Muuga tuli naiste bodyfitnessis viiendale ja Merle Protsin kuuendale kohale. Egert Oiov võitus meeste physique’i kategoorias hõbemedali, Märt Erm tuli neljandale kohale ja Risto Saul viiendale kohale. Oiov võistles ka meeste klassikalises kulturismis, kus tuli samuti hõbedale, Risto Saul neljandale kohale.

Kõige rohkem oli võistlejaid bikiinifitnessis: Violeta Mironova tuli –162 cm pikkuskategoorias seitsmendale kohale, Kristle Tamm sai naiste bikiinifitnessis –166 cm samuti seitsmenda koha, Elly Künnap tuli masters’i vanuseklassis viiendale kohale ja pikkuskategoorias –169 cm samuti viiendale kohale. Olga Sibanova sai fitmodel’i kategoorias neljanda koha ja Elvi Ossipov seekord Riga Pearlil fitmodel’i kategoorias finaali ei pääsenud.