Jüri Vipsi vastuoluline konkurent: olen oma F1 võimalused ise maha mänginud

Postimees Sport
Copy
Dan Ticktum.
Dan Ticktum. Foto: Dppi/Antonin Vincent/Scanpix

Vormel 2 sarjas sõitev Dan Ticktum on kahe aasta jooksul saanud sule sappa kahest vormel 1 meeskonna noorteprogrammist. 22-aastane vastuolulise kuulsusega britt arvas, et on oma võimaluse kuninglikku vormelisarja pääsemiseks ise maha mänginud.

Veel kaks aastat tagasi sarnanes Ticktumi teekond vormel 1 sarjas Jüri Vipsiga. Britt kuulus Red Bulli F1 tiimi juuniortiimi ning oli mõne sammu kaugusel võidusõidumaailma koorekihist. Siis sai ta kõrgete standarditega tiimist hundipassi ning jätkas karjääriredelil pürgimist omal käel.

Seejärel liitus ta Williamsi F1 noortetiimiga, kuid löödi augusti alguses küsitavatel asjaoludel programmist välja. Noormees ei saa tiimist lahkumise tagamaid avaldada, kuid tunnistas, et ilmselt on tema rong F1 sarja pääsemiseks kadunud.

«Minu võimalused vormel 1 sarja pääseda on üsna kadunud. Ma ei tea väga palju teisi noorsõitjaid, kes oleksid hundipassi saanud kahest noortetiimist. Kas see oli mõlemal korral õigustatud, see on vaieldav. Minust pole kirjutatud ühtegi artiklit, mis võiks minu F1 karjäärile kasuks tulla. Ma muutun ja usun, et liigun sellisele kirjatükile kogu aeg lähemale. Kurb on tunnistada, et ilmselt olen oma võimalused (F1 sarja pääsemiseks – toim.) ise maha mänginud,» ütles Ticktum intervjuus f1feederseries.com’le.

Ticktum kuulub sel hooajal Carlini meeskonda ning on pärast Monza F2 etappi 104 punktiga üldarvestuse neljandal kohal. Hitechi sõitja Vips on 90 punktiga kuues, sarja juhib 149 silmaga austraallane Oscar Piastri (Prema). F2 sari jätkub järgmisel nädalal Venemaal Sotši ringrajal.

Tagasi üles