Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Video ⟩ Esapekka Lappi taaskohtus vana armastusega

Esapekka Lappi kihutamas 2017. aastal Toyota Yarise roolis Soome ralli võidu suunas. FOTO: Hannu Rainamo

Esapekka Lappi istub peagi taas WRC-auto rooli, startides Toyota Yarisega oktoobri alguses toimuval Soome rallil. 

Mullu M-Spordi leeris kihutanud soomlane on tänavust hooaega suures osas televiisori vahendusel jälginud, osaledes Volkswagen Polo GTI R5-masinaga vaid Lapimaa ja Portugali MM-etapil. 

Nüüd saab ta aga taas WRC-masina rooli, istudes 2017. ja 2018. aastast tuttava Yarise rooli. Neli aastat tagasi õnnestus Lappil selle masinaga ka Soome kruusateedel triumfeerida. 

Kuivõrd vahepealne sõidupaus on veninud võrdlemisi pikalt, vajab Lappi enne Jyväskylä teedel gaasi põhja vajutamist vöö vahele testikilomeetreid. Nende kogumisega tegigi ta algust selle nädala alguses. 

Soome ralliringkondades nähakse Lappist ka kõige suuremat kandidaati Toyota järgmise hooaja kolmandasse masinasse. Täiskohaga positsiooni sellega siiski ei kaasne, sest teatud võidukihutamistel istub Yarise rooli ka vanameister Sebastien Ogier.

Soome MM-rallil tuleb kokku starti kümme WRC-masinat. Lisaks Lappile ohjavad Yariseid veel tehasesõitjad Ogier, Elfyn Evans, Kalle Rovanperä ning Takamoto Katsuta. Hyundai meeskond tuleb välja tavapäraselt kolme masinaga: Ott Tänaku ja Thierry Neuville'i kõrval saab taas võimaluse Craig Breen. M-Spordi meeskonna WRC-masinaid ohjavad Soomes Gus Greensmith ja Adrien Fourmaux.

Kokku on Soome ralliks ennast üles andnud 43 ekpiaaži, kelle seas on ka mitmeid eestlasi. Näiteks WRC2-klassis võistleb Georg Linnamäe, kellele loeb Volkswagen Polo GTIs legendi britt James Morgan.

WRC3-klassis panevad ennast proovile veel Egon Kaur–Silver Simm (Volkswagen Polo GTI) ja Raul Jeets–Andrus Toom (Škoda Fabia Evo).

Tagasi üles
Back