Eesti alustas valiksarja kaotusega, alagrupikaaslane Prantsusmaa teenis 10:0 võidu

Siim Kaasik
Eesti naiste jalgpallikoondis.
Eesti naiste jalgpallikoondis. Foto: Liisi Troska/jalgpall.ee

Naiste jalgpallikoondis alustas MM-valiksarja Pärnu Rannastaadionil, kus kaotas Sloveeniale 0:4.

Kohtumise avavärav sündis 21. minutil, kui Lara Prašnikar saatis palli Eesti väravas seisnud Karina Korgi põrkest võrku. Sloveenia eduseis suurenes 32. minutil tänu Lana Golobile, kellel õnnestus nurgalöögijärgselt kasutada ära Eesti karistusalas tekkinud segadust ja palli mängijate vahelt sisse lüüa, raporteerib jalgpalliliit.

Teise poolaja alguses oli Sloveenia taas resultatiivne, kui avavärava autor Prašnikar lõi karistusala tagant palli ristnurka. Lõppseis vormistati 54. minutil, kui Sara Agrež skooris kaunilt otse karistuslöögist.

Teistes I-alagrupi kohtumistes alistas Prantsusmaa 10:0 Kreeka, Wales oli 6:0 parem Kasahstanist. Eesti peab Rannastaadionil ka teise kohtumise, kui 21. septembril võõrustatakse Walesi.