VIDEOD ⟩ Pinevad hetked: videokohtunik päästis EMi poolfinaalis kahel matšpallil Poola naha

Henry Lääne
, sporditoimetuse juht
Poolakad võitsid kaks väga olulist vaiet, aga kaotasid mängu.
Poolakad võitsid kaks väga olulist vaiet, aga kaotasid mängu. Foto: Andrzej Grygiel/EPA/Scanpix

Võrkpalli EMi poolfinaalis Poola ja Sloveenia vahel mängiti ülipõnev neljas geim, kus videokohtunik päästis kaks korda Poola naha. Sellest aga ei piisanud, sest sloveenid võtsid 3:1 võidu, täpselt nii nagu kaks aastat tagasi EMi nelja parema hulgas.

Esmalt palus Poola neljanda geimi lõpus videokohtuniku abi Sloveenia eduseisul 29:28. Maailma parimaks võrkpalluriks peetava Wilfredo Leoni löök jäi kinni sloveenide blokki ja väikeriigi mehed jõudsid juba võidutantsu alustada. Videokordus aga näitas, et blokis oli võrgupuude.

Järgmise vaide võtsid poolakad Sloveenia 31:30 eduseisul. Tonček Šterni ründelöök lendas auti ning sloveenide hinnangul puutus pall poolakate blokki. Vaide tõttu venis mängupaus mitme minuti pikkuseks ning lõpuks otsustati, et mingit blokipuudet polnud!

Lõpuks võitis Sloveenia neljanda geimi 37:35 ja sammus finaali. Seal tuleb neile vastu Itaalia või Serbia. Neist viimasega kohtus Sloveenia tunamulluse EM-finaalis, kus oli parem Serbia.