N, 11.08.2022

Eesti parim motosportlane tõmbas MM-etapil mustkunstniku kübarast hoopis rasvasema jänese

Henry Lääne
, sporditoimetuse juht
Eesti parim motosportlane tõmbas MM-etapil mustkunstniku kübarast hoopis rasvasema jänese
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Hannes Soomer (nr 38).
Hannes Soomer (nr 38). Foto: Helen Urbanik

Täna sõidetud Supersport MM-klassi Kataloonia etapi esimeses stardis segas kaarte esimesel ringil vallandunud vihm ja ehkki Eesti parim motosportlane Hannes Soomer nuutis end hiljem liigse ettevaatlikkuse pärast, lõpetas ta sõidu seitsmenda kohaga.

«Sellel aastal tõmbasin siin mustkunstniku kübarast hoopis rasvasema jänese,» sõnas Kallio Racingu esindaja boksis muiates, vahendab pressiteade. «Tõusime ühe koha võrra ja õnnestunud boksipeatusega võinuks tulemus paremgi olla. Täna olnuks kõik konkurendid püütavad, kui ma oleksin kiiremini boksi pääsenud ja kui me poleks rehve vahetades ratta seadistusi muutnud.»

Üsna karmid sõnad mehelt, kelle paranev jalg meenutab õhtuti puupakku ja kes sai hoolimata oludest hakkama suurepärase sõiduga. «Kõige rohkem jääb ehk segama tõik, et muutsime vihmarehve alla pannes tsikli seadistusi ja ratta tagaosa ei pidanud pärast seda enam nii hästi kui varem.» Mehe sõnul kuumenes pidevalt tühja lööv tagumine rehv kiiresti üle ja ehkki sõidu lõpufaasis läksid kuivava raja tõttu tuksi ka konkurentide «jalavarjud», tuli temal pidamise kadumisega neist jupp maad varem kokku puutuda.

Aga mis saab pühapäeval? «Homseks on meil üksjagu nuputamist,» tunnistas Soomer. «Siiamaani liikusime seadetega õiges suunas ja hommikuses kvalifikatsioonis oli rattaga juba päris hea sõita, ent märja ilma seade osas on nähtavalt arenguruumi. Loodetavasti on homme kuiv, aga me ei saa ainult sellele loota.»

Märksõnad
Tagasi üles