Kullamäe klubi vandus Madridi Realile napilt alla, eestlane säras debüütmängus kaugvisetel

Kristian Kullamäe.
Kristian Kullamäe. Foto: Tairo Lutter

Eesti korvpallikoondislane Kristian Kullamäe tegi pühapäeval San Pablo Burgose eest Hispaania kõrgliiga debüüdi. Tublisti mänguaega teeninud eestlane viskas kaheksa punkti, kuid Burgosel tuli 73:60 alla vanduda Madridi Realile.

Meistrite liiga võitja Burgos osutas Hispaania kõrgliiga mullusele hõbedaklubile korralikku vastupanu. Kohtumine algas Kullamäe tabava kolmesega ning avaveerandi võitis Real 21:18. Järgmise kümne minutiga suutis Burgos punktivahet veelgi vähendada ja poolajapausile mingi Reali 36:34 eduseisus.

Viimasele veerandile mindi vastu ikka Madridi juhtimisel, vahe oli taas vaid kolm punkti. Otsustaval perioodil aga Burgosel tippklubi jaoks piisavalt püssirohtu ei jagunud ja vastu tuli võtta seitsmepunktiline kaotus.

Kullamäe viskas kokku kaheksa punkti, kaugviskeid tabas ta neljast kaks. Mänguaega teenis ta pea 16 minutit. Burgose parim oli 10 punkti visanud Suleiman Braimoh, Reali poolelt sai 14 punkti Adam Hanga.

Järgmises voorus kohtub Burgos Breoganiga, kes alustas hooaega võiduga Tenerife üle.

Kullamäe sõlmis Burgosega eelmise aasta juunis kolmeaastase lepingu, kuid toona saadeti eestlane kogemusi hankima Hispaania esiliigas mängivasse Palmasesse.