Rekordi teinud Eesti parim naistriatleet krooniti maanteejooksu meistriks

Henry Lääne
, sporditoimetuse juht
Kaidi Kivioja.
Kaidi Kivioja. Foto: Eesti Triatloni Liit

Nädalavahetusel võisteldi Rapla Selveri üheksandal suurjooksul 5, 10 ja 21,1 km distantsidel. Atla 10 km jooksu raames peeti ühtlasi Eesti meistrivõistlused 10 km maanteejooksus.

Meeste hulgas võitis maanteejooksu Kaur Kivistik ajaga 29.51, kes on võidutsenud mitmetel tänavustel sügisestel rahvajooksudel. Tugevat konkurentsi pakkus talle Karel Hussar, kes lõpetas teisena ajaga 30.03. Juri Kovaljov finišeeris kolmandana ajaga 30.56. Ilmaolud olid Raplas jooksmiseks igati sobivad, kuigi kohati häirisid jooksjaid tugevad tuulepuhangud, vahendab pressiteade.

Naiste konkurentsis võidutses triatleet Kaidi Kivioja, püstitades isikliku rekordi 34.59 ja edestades Pille Hinni 37 sekundiga. Hinnile tõi hõbeda aeg 35.36. Pronks kuulus Liina Luigele, kes lõpetas ajaga 35.42.

Esmakordselt toimunud Hepa viie kilomeetri noortejooksu võitis neidudest Kadri Kiisk ajaga 19.38 ja meestest Enari Tõnström 16.23ga. Sportlandi viie kilomeetri distantsi parimad Raplas olid Liis Kapten ajaga 18.29 ja Ats Sõnajalg tulemusega 15.53. Harvikeri poolmaratonil oli naiste võitja Lilian Jõesaare aeg 1.28,58 ja meeste võidutulemus 1.08,17, mille jooksis Ibrahim Wachira Mukunga.

Kokku osales Rapla Selveri Suurjooksul sellel aastal põhidistantsidel üle 800 jooksusõbra ning Mamma lastejooksudel ligikaudu 400 noort. Lisaks toimuvad kuni septembri lõpuni virtuaaljooksud, millele on hetkel registreerunud ligikaudu 300 osalejat.