R, 30.09.2022

Tiitlid võitnud Kristjan Ilves: lähen olümpiale tulemust tegema, muidu ma Norras poleks

Karl Mihkel Eller
Tiitlid võitnud Kristjan Ilves: lähen olümpiale tulemust tegema, muidu ma Norras poleks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Norralastega treeniv Kristjan Ilves on kerkinud koondise üheks paremaks suusahüppajaks ning on teinud märgatava arengu ka murdmaasuusarajal.
Norralastega treeniv Kristjan Ilves on kerkinud koondise üheks paremaks suusahüppajaks ning on teinud märgatava arengu ka murdmaasuusarajal. Foto: Emmi Korhonen via www.imago-images.de/Scanpix

Kristjan Ilves võitis nädalalõpul Lillehammeris toimunud kahevõistluse suvistel Norra meistrivõistlustel kaks kulda. Intervjuus Postimehele ütles ta, et paranenud hüppevorm annab lootust stabiilseks MK-hooajaks ning kõrgeid kohti läheb ta püüdma ka vähem kui viie kuu pärast algavatel Pekingi taliolümpiamängudel.

Viimastel nädalatel on Ilves koos Norra koondisega teinud tugevat trenni ning riigi meistrivõistlused olid lihtsalt kontrollesinemiseks. Muidugi on eestlane õnnelik, et suutis treeningukaaslaste ees noppida kaks kõige kirkamat medalit, kuid näiteks Norra tipud, märtsis Oberstdorfi MMil individuaalse kulla võitnud Jarl Magnus Riiber ning 21-aastane pronksmedalist Jens Lurås Oftebro võistlusel kaasa ei löönud. Küll edestas Ilves laupäeval ja pühapäeval teisi MMi medalimehi Espen Bjørnstadi ja Espen Anderseni.

«Trennis näen neid mehi kogu aeg ja tegelikult teadsin, mis tasemel hetkel olen. Murdmaapoolel olen läinud järjest paremaks ja tulemus oli seega natuke oodatud. Samas oli kerge üllatus, et just mõlemad alad tulid hästi välja,» kommenteeris Ilves suvist võistlust.

Märksõnad
Tagasi üles