Schumacheri endine mänedžer tunnistas, et tegi pärast vormelilegendi suusaõnnetust vea

Postimees Sport
Copy
Willi Weber (vasakul) ja Michael Schumacher.
Willi Weber (vasakul) ja Michael Schumacher. Foto: SASCHA SCHUERMANN/AFP/Scanpix

Legendaarse vormelisõitja Michael Schumacheri endine mänedžer Willi Weber märkis, et mõtles pärast sakslase rasket suusaõnnetust teda kohe haiglasse vaatama minna, ent ei teinud seda. «Jah, praegu mõeldes oli see viga,» tõdes ta nüüd.

Šveitsi väljaande Blickiga vestelnud Weber rääkis, et kohtus Schumacheriga 2013. aasta detsembris veidi enne saatuslikku õnnetust. Seitsmekordne F1-tšempion sai seal raske ajuvigastuse ning on sellest ajast saati olnud avalikkuse eest varjus.

Schumacheri suusaõnnetusest sai Weber teada ajakirjanduse vahendusel, kui oli Austrias Kitzbühelis suusareisil, ning kahetseb, et ei läinud kohe kamraadi haiglasse vaatama. «Mõtlesin, et annan aega ja ootan, kuni olukord rahuneb,» ütles ta.

Just Weber oli see, kes avastas Schumacheri talendi ning aitas tal jõuda F1-sarja, kuigi sõitjal endal selleks raha polnud. Esimest korda nägi Weber tulevast suurmeistrit 1987. aastal.

Oma tänavu augusti lõpus ilmunud autobiograafias märkis mänedžer, et pole pärast suusaõnnetust Schumacheri perega ühenduses olnud. 

«Mulle pole helistatud ega kirjutatud. Tean, et Corinna (Schumacheri abikaasa – toim) on mind välja lõiganud. Miks olen mina Corinna jaoks ribadeks sõidetud rehv, mis pole enam piisavalt hea? Miks ei lubata mul Michaelit külastada? Mille eest mind karistatakse?» küsis ta.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles