P, 25.09.2022

VIDEO ⟩ Väljakul mängijaid ründama hakanud fänni peatanud pallur sai punase kaardi

Postimees Sport
Väljakul mängijaid ründama hakanud fänni peatanud pallur sai punase kaardi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Hullunud Tel Avivi Hapoeli fänn ründas väljakul oma meeskonna mängijaid.
Hullunud Tel Avivi Hapoeli fänn ründas väljakul oma meeskonna mängijaid. Foto: Ekraanipilt

Iisraeli jalgpalli kõrgliigas toimus nädalavahetusel kurioosne juhtum, kus palliplatsile tunginud fänn hakkas mängijaid ründama, korrarikkuja peatanud pallurile andis kohtunik aga punase kaardi hoolimata asjaolust, et mängus oli kasutusel VAR, mis samuti otsuse heaks kiitis.

Laupäeval toimunud Tel Avivi Hapoeli ja Petah Tikva Maccabi kohtumine oli 1:1 viigis ning kohtumisel käisid parajasti lisaminutid. Ootamatult jooksis aga väljakule Hapoeli poolehoidja, kes hakkas ründama oma meeskonna mängijaid.

Kõigepealt jooksis ta seljatagant pikali Hapoeli ründaja Raz Twizeri. Kuigi korrarikkujat ajasid taga ka staadioni turvatöötajad, sööstis fänn järgmisena kaitsemängija Edi Gotliebi poole. Pallur nägi ründajat viimasel hetkel, lükkas ta käega pikali ning tegi ka löögi jalaga peapiirkonda. Kohe olid jaol ka turvamehed, kes fänni jalgpallimurult minema toimetasid.

Tribüünil olnud Hapoeli fännid elasid Gotliebi tegutsemisele kaasa ning aplodeerisid, kuid matši kohtunikud olid teist meelt. Peakohtunik Idan Layba näitas kaitsjale punast kaarti ning kuigi olukord võeti ka VARi poolt vaatluse alla, siis algne otsus muutmisele ei läinud.

Mäng lõppeski 1:1 viigiga ning kohe pärast kohtumist avaldas punase kaardi pärast pahameelt Iisraeli jalgpalliliit, kuid selgus, et puuduvad reeglid, mille alusel saaks kohtuniku poolt antud punast kaarti hiljem tühistada. Seega ei saa enesekaitseks fänni pikali lükanud Gotlieb osaleda järgmises liigamängus.

Märksõnad
Tagasi üles