T, 21.03.2023

MMil kolmandasse kümnesse jäänud eestlane: poole maa peal hakkas väga raske

Postimees Sport
MMil kolmandasse kümnesse jäänud eestlane: poole maa peal hakkas väga raske
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Madis Mihkels ja Romet Pajur.
Madis Mihkels ja Romet Pajur. Foto: Eesti Jalgratturite Liit

Belgias Flandrias jätkuvatel maanteeratturite maailmameistrivõistlustel said eestlased Madis Mihkels ja Romet Pajur meesjuunioride temposõidus vastavalt 22. ja 28. koha.

22,3-kilomeetrisel võistlusmaal oli kõige kiirem taanlane Gustav Wang. Maailmameistritiitli tõi aeg 25.37, mis teeb keskmiseks kiiruseks 52,2 km/h. Hõbe- ja pronksmedali said kaela inglane Joshua Tarling (+0.20) ja belglane Alec Segaert (+0.29).

Mihkels kaotas võitjale ühe minuti ja 35 sekundiga ning pidi leppima 22. kohaga. Pajur jäi võitjast maha ühe minuti ja 42 sekundiga ning pälvis 28. tulemuse.

„Alustasin hea tempoga. Nagu tavaliselt hoidsin 390-400 vatti peal. Poole maa peal tundsin, et hakkas väga raske. Seal, kus oli vaja juurde panna, olin lihtsalt tühi ja hakkasin võimsust kaotama. Umbes 20 vatti alla oma võimete. Oleks võinud kindlasti paremini minna,» ütles Mihkels peale võistlust.

Kolmapäeval sõidetakse MM-il segateatesõidud. Eestlasi näeb stardis taas reedel, kui medalikomplektid jagatakse meesjuunioride ja kuni 23-aastaste meeste grupisõitudes. Meesjuunioride seas stardivad Mihkels, Pajur, Frank Aron Ragilo ja Aaron Aus. Kuni 23-aastaste meeste hulgas Rait Ärm, Joonas Kurits, Gleb Karpenko ja Artjom Mirzojev.

Märksõnad
Tagasi üles