T, 29.11.2022

Lukaku kahtleb, kas põlvitamine on õige viis rassismi vastu võitlemiseks

Siim Kaasik
, reporter
Lukaku kahtleb, kas põlvitamine on õige viis rassismi vastu võitlemiseks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Romelu Lukaku.
Romelu Lukaku. Foto: Dmitry Lovetsky / POOL/Scanpix

Maailma üks paremaid ründajaid Romelu Lukaku ei ole kindel, kas vutilahingute eel põlvitamine on piisavalt efektiivne viis võitlemaks rassismi vastu.

Londoni Chelsea ja Belgia rahvuskoondise ründaja hinnangul oleks jalgpallist rassismi väljajuurimiseks vaja drastilisemaid tegevusi.

«Jah, me põlvitame enne mänge ja kõik plaksutavad meile, aga mängu järel seisame taas solvangutega silmitsi. Meeskondade kaptenid ning ka klubide juhtkonnad peaksid sotsiaalmeediakanalitega pead kokku panema. Peame ühiselt maha istuma ja tooma selle teema lauale,» rääkis Lukaku.

«Peame arutama, kuidas saada rassismist lahti mitte ainult meeste, vaid ka naiste jalgpallis. Arvan, et on vajalik pidada koosolek või konverents, kus otsustatakse, kuidas mängijaid, perekondi ja lapsi jalgpalliakadeemiates kaitsta. Kui tahad midagi peatada, siis on see tegelikult võimalik. Mängijad võivad sotsiaalmeediat küll boikoteerida, kuid usun, et ka sotsiaalmeedia ettevõtted on suutelised leidma lahendust rassismi lõpetamiseks. Ma tõesti usun seda,» lisas Lukaku.

Märksõnad
Tagasi üles